Asie

Časté otázky cestovatelů po Číně

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
V Číně se platí ve většině případů místní měnou jüan, proto je vhodné dolary po příletu do země ihned vyměnit. I když byste se na vybraných místech domohli platby s nimi, setkáte se povětšinou s velice nevýhodným kurzem.
Dá se platit eurem?
Také eura slouží primárně k výměně za místní měnu jüan. Při směně je vhodné uschovat si účtenku, protože tu pak můžete použít v okamžiku, kdy se při opouštění Číny budete pokoušet směnit zbytek jüanů zpět na eura.
Dá se domluvit anglicky?
Především velká města Číny pomýšlí na neustálý přísun turistů, takže v mnoha lokalitách můžete narazit na anglicky psané nápisy a cedule. S domluvou už to však nemusí být tak pohodlné. Pro spoustu Číňanů je angličtina velkou neznámou, popřípadě jejich výslovnosti jen stěží porozumíte. V hlavních turistických centrech se s ní však v dostatečné míře obejdete, v odlehlejší částech země rozhodně nikoliv.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
S přihlédnutím k velikosti Číny je patrné, že způsobů vnitrostátní přepravy je zde více než dost. Na velké vzdálenosti je určitě vhodné zvolit dopravu leteckou. Dokazuje to mimochodem více jak 60 leteckých společností v zemi. Celkem komfortní, avšak časově delší je cestování vlakem. To patří k tradičním způsobům dopravy. Možná i proto je v zemi více jak 70 000 kilometrů železničních tratí. Vybírat si navíc můžete mezi odlišnými typy vlaků. Tam kam se nedostanete letadlem nebo vlakem využijete autobusové přepravy. Ve větších městech lze volit mezi městskou hromadnou dopravou a taxíky. V jejich případě však bývají zdržujícím elementem velké kolony, takže spousta turistů volí i půjčovnu kol, trolejbusy a další způsoby cestování.
Jaká je dostupnost internetu v Číně?
Co se týče dostupnosti internetu, nebudete s ním mít pravděpodobně nikde problém. K dispozici je na hotelích, v obchodních domech, restauracích a v turisticky vyhledávaných lokalitách. Pokud přece jenom vyrazíte do odlehlejších částí, řešit jej lze prostřednictvím tamních mobilních operátorů. Větší důraz je v zemi kladen na celkovou cenzuru internetu. Pozor si musíte dávat na to, jaký obsah vyhledáváte. Zakázány jsou například sítě VPN, takže k regulaci režimem dochází v poměrně velké míře.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Číny se letecky dopravíte za cca 10 – 11 hodin letu.

Oblíbené hotely: Čína

 • od 10 840 Kč
  Quantum Of The Seas
  Čína
 • od 11 590 Kč
  Voyager Of The Seas
  Čína
 • od 27 220 Kč
  Celebrity Millennium
  Čína
 • od 12 930 Kč
  Spectrum Of The Seas
  Čína
 • Beijing Penta Hotel
  Čína - Peking
 • Beijing Howard Johnson Paragon Hotel
  Čína - Peking
 • Beijing Dongfang Hotel
  Čína - Peking
 • Shanghai Hyatt On The Bund Hotel
  Čína - Šanghaj
 • Sofitel Shanghai Hyland
  Čína - Šanghaj
 • Shanghai Golden Tulip Bund New Asia Hotel
  Čína - Šanghaj
 • Sunrise On The Bund
  Čína - Šanghaj
 • od 26 680 Kč
  Wonder Of The Seas
  Čína