Čína - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Asie

Čína: průvodce

13°C
Aktuálně
16°C
Průměrně

Čína

Hodnocení průvodce: 9.2

Čína neboli Čínská lidová republika je obrovskou zemí, která si zakládá na své rozmanitosti. A to nejenom vlivem klimatických podmínek, ale obecně propletením mnoha významných pamětihodností, přírodních krás a velkých měst. Při plánování dovolené v Číně se vaše mysl zahalí cestovatelskými touhami. Ať už do budou velké nedobytné pevnosti existující stovky let, vznešené budhistické chrámy či méně osídlená místa odhalující náturu místních občanů.

Čínská rozmanitost zasahuje také do tamní kuchyně, starověkých cest a rušných silničních tahů. Čínu máte možnost poznat z nejrůznějších úhlů pohledů a je pouze na vás samotných, zda dáváte přednost safírovým jezerům a skalním pohořím nebo vás zajímá noční život v Hongkongu. Milovníci turistiky mohou okusit jak Tibetské náhorní plošiny, Himaláje, tak třeba dolní tok řeky Chuang-che. Střídání nížin a výšin je zdrojem překrásných panoramat.

Průvodce pro oblíbené destinace: Čína

Co navštívit v Číně

V Číně můžete provádět v podstatě cokoliv. Vzhledem k charakterově odlišným částem země to mohou být činnosti od cyklistiky, přes relaxování v luxusních hotelích, až po ryzí turistiku a poznávání. Při návštěvě země byste rozhodně neměli opomenout na několik významných míst, mezi něž rozhodně patří Velká čínská zeď se svojí délkou 6 430 kilometrů. Oblíbené je i hlavní město Číny, kterým je Peking.

Mapa Číny vás zavede do nejrůznějších lokalit. Mezi nejzajímavější města patří Hongkong, Šanghaj, Macao, Suzhou a Wuhan. Pakliže vám půjde o přírodní skvosty, zamiřte například k deltě Dlouhé řeky, prozkoumejte jezera v provincii Jiangsu nebo navštivte velice originální vesnický region Yixian. Na jihu Číny si neodpusťte pláže na ostrově Hainan, podívejte se do města Kinming označovaného jako město věčného jara a okuste výjimečnou atmosféru Dali. Čína je zdrojem nekonečného poznávání a na své si v tomto ohledu přijde naprosto každý.

Místní kuchyně

Čínská kuchyně je velice pestrá a dělí se na několik částí podle toho, v jaké oblasti se nacházíte. Mezi nejznámější regionální kuchyně patří například ta pekingská, šanghajská, sečuánská, shandongská a guangdonská. V mnoha ohledech jsou si tamní pokrmy hodně podobné. Nejsou mastné a jejich nedílnou součástí je čerstvá zelenina, pestré bylinky, dostatek koření a rýže nebo nudle. Mezi oblíbené pokrmy se řadí pekingská kachna. Spousta jídel se v Číně připravuje hlavně na pánvi wok. Ochutnat byste určitě měli kuře Kung-pao a Chop suej, což jsou kousky kuřecího a vepřového masa. Za zmínku stojí hovězí maso se zeleninou Šuang-si a tenké plátky pošírovaného hovězího masa Šuej-ču-žou.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Čína

 • od 13 830 Kč
  Quantum Of The Seas
  Čína
 • od 8 730 Kč
  Voyager Of The Seas
  Čína
 • od 15 380 Kč
  Celebrity Millennium
  Čína
 • od 7 880 Kč
  Spectrum Of The Seas
  Čína
 • Beijing Penta Hotel
  Čína - Peking
 • Beijing Howard Johnson Paragon Hotel
  Čína - Peking
 • Beijing Dongfang Hotel
  Čína - Peking
 • Shanghai Hyatt On The Bund Hotel
  Čína - Šanghaj
 • Sofitel Shanghai Hyland
  Čína - Šanghaj
 • Shanghai Golden Tulip Bund New Asia Hotel
  Čína - Šanghaj
 • Sunrise On The Bund
  Čína - Šanghaj
 • od 21 780 Kč
  Wonder Of The Seas
  Čína

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré