Asie

Průvodce pro Čínu

6°C
Aktuálně
16°C
Průměrně

Čína

Hodnocení průvodce: 9.2

Čína neboli Čínská lidová republika je obrovskou zemí, která si zakládá na své rozmanitosti. A to nejenom vlivem klimatických podmínek, ale obecně propletením mnoha významných pamětihodností, přírodních krás a velkých měst. Při plánování dovolené v Číně se vaše mysl zahalí cestovatelskými touhami. Ať už do budou velké nedobytné pevnosti existující stovky let, vznešen&e

Čína neboli Čínská lidová republika je obrovskou zemí, která si zakládá na své rozmanitosti. A to nejenom vlivem klimatických podmínek, ale obecně propletením mnoha významných pamětihodností, přírodních krás a velkých měst. Při plánování dovolené v Číně se vaše mysl zahalí cestovatelskými touhami. Ať už do budou velké nedobytné pevnosti existující stovky let, vznešené budhistické chrámy či méně osídlená místa odhalující náturu místních občanů.

Čínská rozmanitost zasahuje také do tamní kuchyně, starověkých cest a rušných silničních tahů. Čínu máte možnost poznat z nejrůznějších úhlů pohledů a je pouze na vás samotných, zda dáváte přednost safírovým jezerům a skalním pohořím nebo vás zajímá noční život v Hongkongu. Milovníci turistiky mohou okusit jak Tibetské náhorní plošiny, Himaláje, tak třeba dolní tok řeky Chuang-che. Střídání nížin a výšin je zdrojem překrásných panoramat.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Peking
Úřední jazyk čínština
Rozloha 9 597 000 km²
Oficiální měna jüan (CNY)
Hlavní náboženství buddhismus, islám, čínský taoismu a křesťanství
Časové pásmo UTC+8
Podnebné pásmo tropické a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? Ano

Co lze dělat v Číně

V Číně můžete provádět v podstatě cokoliv. Vzhledem k charakterově odlišným částem země to mohou být činnosti od cyklistiky, přes relaxování v luxusních hotelích, až po ryzí turistiku a poznávání. Při návštěvě země byste rozhodně neměli opomenout na několik významných míst, mezi něž rozhodně patří Velká čínská zeď se svojí délkou 6 430 kilometrů. Oblíbené je i hlavní město Číny, kterým je Peking.

Mapa Číny vás zavede do nejrůznějších lokalit. Mezi nejzajímavější města patří Hongkong, Šanghaj, Macao, Suzhou a Wuhan. Pakliže vám půjde o přírodní skvosty, zamiřte například k deltě Dlouhé řeky, prozkoumejte jezera v provincii Jiangsu nebo navštivte velice originální vesnický region Yixian. Na jihu Číny si neodpusťte pláže na ostrově Hainan, podívejte se do města Kinming označovaného jako město věčného jara a okuste výjimečnou atmosféru Dali. Čína je zdrojem nekonečného poznávání a na své si v tomto ohledu přijde naprosto každý.

Místní kuchyně

Čínská kuchyně je velice pestrá a dělí se na několik částí podle toho, v jaké oblasti se nacházíte. Mezi nejznámější regionální kuchyně patří například ta pekingská, šanghajská, sečuánská, shandongská a guangdonská. V mnoha ohledech jsou si tamní pokrmy hodně podobné. Nejsou mastné a jejich nedílnou součástí je čerstvá zelenina, pestré bylinky, dostatek koření a rýže nebo nudle. Mezi oblíbené pokrmy se řadí pekingská kachna. Spousta jídel se v Číně připravuje hlavně na pánvi wok. Ochutnat byste určitě měli kuře Kung-pao a Chop suej, což jsou kousky kuřecího a vepřového masa. Za zmínku stojí hovězí maso se zeleninou Šuang-si a tenké plátky pošírovaného hovězího masa Šuej-ču-žou.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Čína

 • od 9 780 Kč
  Čína, Japonsko Z Tianjin (Peking) Na Lodi Quantum Of The Seas - 393889239P
  Čína
 • od 10 220 Kč
  Austrálie, Nová Kaledonie, Vanuatská Republika, Společenství Sui-Generis Francie Na Lodi Voyager Of The Seas - 394011430P
  Čína
 • od 11 890 Kč
  Usa, Mexiko, Guatemala, Kostarika, Panama, Kolumbie Na Lodi Celebrity Millennium - 394091586P
  Čína
 • od 10 290 Kč
  Čína, Japonsko Z Baoshan Na Lodi Spectrum Of The Seas - 393908740P
  Čína
 • od 25 300 Kč
  Beijing Penta Hotel
  Čína - Peking
 • od 25 690 Kč
  Beijing Howard Johnson Paragon Hotel
  Čína - Peking
 • od 23 900 Kč
  Beijing Dongfang Hotel
  Čína - Peking
 • od 37 310 Kč
  Shanghai Hyatt On The Bund Hotel
  Čína - Šanghaj
 • Sofitel Shanghai Hyland
  Čína - Šanghaj
 • od 31 120 Kč
  Shanghai Golden Tulip Bund New Asia Hotel
  Čína - Šanghaj
 • od 30 430 Kč
  Sunrise On The Bund
  Čína - Šanghaj
 • Sofitel Wanda Beijing
  Čína - Peking

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
9.7Výjimečné
7.6Dobré
8.9Skvělé
9.5Výjimečné
9.1Výjimečné