Měna na Cookových ostrovech - ceny a kurz - Novozélandský dolar (NZD) | cKlub.cz
Oceánie

Měna na Cookových ostrovech

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Novozélandský dolar
1 NZD = 14.48 Kč
1 NZD 14.48 CZK

Měna a ceny na Cookových ostrovech

Při cestě na Cookovy ostrovy si pamatuje jediné, že o ceně se za jakékoliv produkty a služby nesmlouvá. Při návštěvách restauračních zařízení není vyžadováno spropitné. Jde o zcela dobrovolnou věc a hostitele jeho absence neurazí.

Dostupnost bankomatů

Bankomaty se nachází jen v lokalitách, jako je Aitutaki nebo Barotonga, a to v celkem omezeném množství. Takže pokud chcete vybrat peníze, měli byste to udělat právě zde, než se vydáte na menší ostrovy. Před odletem na Cookovy ostrovy si zjistěte, jak vysoké máte poplatky za výběry z bankomatů v zahraničí.

Kde vyměnit peníze

Peníze můžete vyměnit ještě před plánovanou cestou na Cookovy ostrovy, protože v zemi se používá primárně novozélandský dolar. Využít lze i speciální tamní měnu, tu ale směníte jen na ostrovech. Novozélandský dolar můžete dostat také ve směnárně na letišti.

Místní ceny

K placení na Cookových ostrovech budete využívat novozélandský dolar, který je vůči české koruně v kurzu 1 NZD = 15 Kč. V některých větších podnicích máte možnost platit také kartou, avšak za předpokladu, že za tuto bezhotovostní platbu vám bude účtován nějaký poplatek navíc. Proto se s sebou snažte nosit odpovídající množství hotovosti, což platí hlavně o menších a odlehlejších ostrovech.

Náklady na život na Cookových ostrovech se liší v závislosti na tom, po jakém komfortu toužíte. A to platí nejenom v rámci ubytování, ale i gastronomie.

  • Hamburger = od 105 Kč
  • Jídlo v levnější restauraci = od 90 Kč
  • Pivo 0,5 litru = 40 Kč
  • Voda 1,5 litru = 25 Kč
  • Půjčení skútru na 1 den = od 250 Kč
  • Noc v hostelu = od 300 Kč

Oblíbené hotely: Cookovy ostrovy

    Nenalezeny žádné záznamy.