Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Cookovy ostrovy: průvodce

27°C
Aktuálně
24.4°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
CK flag

Cookovy ostrovy

Hodnocení průvodce: 9.8

Poznejte opravdové krásy Tichého oceánu, které zhmotňují Cookovy ostrovy. Souostroví spojující tradice s moderním světem. Nejkrásnější laguny světa zasazené do několika ostrůvků s působivými palmovými háji a chlebovníky. Průzračná voda, písečné pláže a vřelá atmosféra tamních obyvatel spjatá především s maorskými tradicemi. To jsou Cookovy ostrovy v celé své kráse, jež na cestovatele dýchnou patřičnou dávkou exotična. Při návštěvě libovolných ostrovů se každému vybaví jediné, a tím bude ráj na zemi přicházející nejenom v podobě skvostných přírodních úkazů, ale i tamního obyvatelstva a v neposlední řadě ve formě lahodné gastronomie.

Dovolená na Cookových ostrovech si vás získá svou rozmanitostí a pohodou. Vyrazit můžete buď na severní nebo jižní souostroví. Mezi hlavní ostrovy patří rozhodně Atiu, Mauke, Aitutaki, Palmerston, Nassau, Mangaia, Takutea, Manihiki a další. Poznejte hustou a překrásnou vegetaci na vlastní oči a okuste, jak vypadají skutečné korálové klenoty moře. Tohle všechno vám nabídnou Cookovy ostrovy, jako na zlatém podnose.

Co navštívit na Cookových ostrovech

Vzhledem k tomu, že se budete nacházet na plážích Tichého oceánu, pak máte možnost věnovat se vodním aktivitám. Vedle šnorchlování a potápění jednoznačně vede rybaření, kitesurfing, paddleboarding, ale také populární pozorování velryb. Po náročném dnu si pak můžete užít relaxace, zábavy a nočního života v tamním stylu. Na větších ostrovech jsou samozřejmě oblíbené treky, jež vás zavedou na místa, o nichž jste doposud možná ani nesnili. Mapa Cookových ostrovů je plná nejrůznějších zajímavostí, jež byste si neměli nechat ujít.

Poznávání Cookových ostrovů by mělo s největší pravděpodobností začít přímo v hlavní metropoli. Tou se stává město Avarua na ostrově Rarotonga. Ne nadarmo je toto místo označováno, jako pomyslné národní kulturní centrum. Na ostrově budete obdivovat spoustu přírodních krás, mezi něž patří Arai te Tonga a vrcholky Te Rua Manga. Překrásnou podívanou vám zprostředkují i vodopády Wigmore Falls.

Třeba takový ostrov Aitutaki si vás získá svým nejvyšším vrcholem. Označení nejvyšší není sice úplně na místě, ale je tomu tak. Hora Manga Pu dosahuje výšky 124 metrů nad mořem. Tento ostrov je primárně poset spoustou krásných palem a písečnými plážemi. Moře ostatně není tou jedinou vodní plochou, kterou si na Cookových ostrovech budete užívat. Dokazuje to ostrov Mitiaro se svými jezery Rotoiti a Rotonui. Pokud naopak chcete zalézt pod zem, navštivte ostrov Atiu, jemuž dominuje jeskyně s názvem Anatakitaki. Tento ostrov se mimo jiné pyšní i označením ostrov ptáků.

Na ostrově lze samozřejmě navštívit celou spoustu dalších turistických atrakcí, mezi nimiž se vyjímá Te Vara Nui Village. Za zmínku stojí určitě tržnice Punanga Nui Market, kde si vychutnáte příjemnou atmosféru s místními obyvateli. Hodně populární je nakupování perel. Ty se mohou stát originální památkou z této exotické cesty. Pokud si myslíte, že se na ostrovech nenachází žádná náboženská stavba, jste značně na omylu. Dokazuje to Avarua Cook Islands Christian Church.

A jakým aktivitám se můžete na Cookových ostrovech věnovat? Jednou z nich je například trekování. Takovou možnost vám mimochodem nenabídne jenom nejvyšší vrchol, ale i ostrov Rarotonga. Právě zde se totiž nachází slavný trek Cross Island Track, pro jehož absolvování budete potřebovat přibližně tři hodiny času. Vzhledem k tomu, že jste obklopeni všudypřítomným mořem, je rybaření vyhledávanou aktivitou. V některých oblastech můžete chytat bez povolení, jinde zase s povolením.

Co si budeme povídat, Cookovy ostrovy jsou primárně o relaxaci a odpočinku. Takové atmosféry se vám nejčastěji dostane na plážích, kterých je zde více než dost. Pakliže milujete bělavý písek a tyrkysovou vodu, okamžitě vyrazte na Titikaveka Beach. Pokud naopak dáváte přednost vodním sportům, vaším cílem se stane Muri Beach, odkud se vám naskytne jedinečný výhled na okolní ostrovy. Kapitolou samou o sobě je Black Rock Beach, kde se budete s nadšením věnovat šnorchlování. Bohatý podmořský svět je spjat i s Aroa Beach.

Cookovy ostrovy si z pohledu pláží schovávají i některé vybrané klenoty. Přesvědčit vás o tom může třeba Ootu Beach nebo vyrazte na ostrov Honeymoon Island, kde se uvelebíte na místě zvaném Motu Tavake. Pomyslným rájem se stává ostrov One Foot Island, kam se necháte dopravit lodí. 

Místní kuchyně

Cookovy ostrovy leží v Tichém oceánu, takže lze předpokládat, že velkou část jídelníčku tvoří nejrůznější mořské plody. K častým ingrediencím patří mimo jiné ovoce typu ananas, mango, chlebovník, papaya a další. Setkat se můžete s kuřecím a vepřovým masem. Velice často je připravováno zabalené do banánových listů. Máte-li zálusk na tradiční pokrmy, okuste například syrovou rybu naloženou v citronu v kombinaci s kokosovým krémem a rýží nazývající se jako Ika Mata. Lahodné je i pečené maso Uma se speciálním místním salátem a špenátem. Ryby máte možnost konzumovat na několik způsobů, ať už jsou syrové, smažené nebo grilované. Na Cookových ostrovech si zkrátka pochutnáte.

Tamní kuchyně si podmaní doslova každého viz pečené maso Uma. Patříte-li k milovníkům mořských plodů potom zacilte na pokrm Curried eke. Ve své podstatě jde o chobotnici, kterou okusíte ve velice zvláštní kombinaci s česnekem, kořením a s kokosovým mlékem. Dopřávat si můžete i Rukau, což je poměrně zdravé jídlo nabývající mnohých variant. Mezi ně patří jak ty masové, tak vegetariánské. Na Cookových ostrovech si také zamlsáte. Tapioková mouka, přezrálé banány a kokosové mléko jsou toho jasným důkazem. Takovému dezertu se říká Banana Poke. Nezapomeňte ochutnat ani okurku Rori. Pokud jde o nápojový lístek, zaměřte se třeba na pivo Mututu a tradiční nápoj Tumunu. Ve své podstatě jde o dosti silné ovocné pivo. Pro běžné osvěžení je lepší kokosová voda nebo ovocné šťávy.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Cookovy ostrovy

    Nenalezeny žádné záznamy.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce
9.1Výjimečné