Cookovy ostrovy - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Oceánie

Cookovy ostrovy: průvodce

28°C
Aktuálně
24.4°C
Průměrně

Cookovy ostrovy

Hodnocení průvodce: 9.8

Poznejte opravdové krásy Tichého oceánu, které zhmotňují Cookovy ostrovy. Souostroví spojující tradice s moderním světem. Nejkrásnější laguny světa zasazené do několika ostrůvků s působivými palmovými háji a chlebovníky. Průzračná voda, písečné pláže a vřelá atmosféra tamních obyvatel spjatá především s maorskými tradicemi. To jsou Cookovy ostrovy v celé své kráse, jež na cestovatele dýchnou patřičnou dávkou exotična. Při návštěvě libovolných ostrovů se každému vybaví jediné, a tím bude ráj na zemi přicházející nejenom v podobě skvostných přírodních úkazů, ale i tamního obyvatelstva a v neposlední řadě ve formě lahodné gastronomie.

Dovolená na Cookových ostrovech si vás získá svou rozmanitostí a pohodou. Vyrazit můžete buď na severní nebo jižní souostroví. Mezi hlavní ostrovy patří rozhodně Atiu, Mauke, Aitutaki, Palmerston, Nassau, Mangaia, Takutea, Manihiki a další. Poznejte hustou a překrásnou vegetaci na vlastní oči a okuste, jak vypadají skutečné korálové klenoty moře. Tohle všechno vám nabídnou Cookovy ostrovy, jako na zlatém podnose.

Co navštívit na Cookových ostrovech

Vzhledem k tomu, že se budete nacházet na plážích Tichého oceánu, pak máte možnost věnovat se nejrůznějším vodním aktivitám. Vedle šnorchlování a potápění jednoznačně vede rybaření, kitesurfing, paddleboarding, ale také populární pozorování velryb. Po náročném dnu si pak můžete užít relaxace, zábavy a nočního života v tamním stylu. Na větších ostrovech jsou samozřejmě oblíbené treky, jež vás zavedou na místa, o nichž jste doposud možná ani nesnili. Mapa Cookových ostrovů je plná nejrůznějších zajímavostí, jež byste si neměli nechat ujít.

Je to třeba dech beroucí pláž Rarotonga nebo hlavní město Avarua, kde se mimochodem nachází národní kulturní centrum. Právě v něm se o Cookových ostrovech dozvíte nejvíce užitečných informací. Pokud vyrazíte na ostrov Atiu, můžete vidět jeskyni Anatakitaki a užít si místní atmosféru ostrova označovaného jako ostrov ptáků. Na ostrově Mitiaro naleznete sladkovodní jezera Rotoiti a Rotonui. Mezi nejnavštěvovanější a nejvyhledávanější pláže patří ty na ostrově Aitutaki. Na tomto místě si ostatně nenechte ujít ani nejvyšší vrchol Cookových ostrovů, kterým je Manga Pu.

Místní kuchyně

Cookovy ostrovy leží v Tichém oceánu, takže lze předpokládat, že velkou část jídelníčku tvoří nejrůznější mořské plody. K častým ingrediencím patří mimo jiné ovoce typu ananas, mango, chlebovník, papaya a další. Setkat se můžete s kuřecím a vepřovým masem. Velice často je připravováno zabalené do banánových listů. Máte-li zálusk na tradiční pokrmy, okuste například syrovou rybu naloženou v citronu v kombinaci s kokosovým krémem a rýží nazývající se jako Ika Mata. Lahodné je i pečené maso Uma se speciálním místním salátem a špenátem. Ryby máte možnost konzumovat na několik způsobů, ať už jsou syrové, smažené nebo grilované. Na Cookových ostrovech si zkrátka pochutnáte.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Cookovy ostrovy

    Nenalezeny žádné záznamy.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce
9.1Výjimečné