Průvodce pro Fidži - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Oceánie

Fidži: průvodce

27°C
Aktuálně
24°C
Průměrně

Fidži

Hodnocení průvodce: 9.3

Fidži je takovým pomyslným cestovatelským snem. Rozlehlý stát v Oceánii, který láká především na svou osobitost, svěžest a nádherné pláže. Ostrovy ukrývající úchvatné klenoty moře, jež můžete odhalovat při procházkách po oslnivých píscích. Palmy, průzračné moře a vřelá atmosféra tamního obyvatelstva. Taková bude dovolená na Fidži. Během velice krátkého okamžiku okusíte na vlastní kůži kolosální faunu a podlehnete krásám místní flóry. Fidži, to je odměna za dlouhou cestu, po níž vás bude čekat vždy vřelé uvítání. Prosluněné místo plné života a přírodních krás, jehož součástí je i nadstandardní pohostinnost.

Samotné Fidži se skládá asi z 322 ostrovů a ostrůvků, z nichž některé jsou korálového charakteru. Souostroví nacházející se v Tichém oceánu dominují dva hlavní ostrovy, jimiž jsou Vanua Levu a Viti Levu. Při cestě na Fidži okusíte jak pachuť tropických lesů, tak pohled na kokosové palmy, savany, ale hlavně pestrý podmořský svět. Dovolená na Fidži se zkrátka stane dlouhodobě nezapomenutelnou.

Co navštívit na Fidži

Při návštěvě Fidži byste měli vyrazit v první řadě na dech beroucí pláže, kde se můžete oddávat nejenom vodním sportům, potápění a šnorchlování, ale také relaxaci, odpočinku a rozjímání. K dispozici je vám hned několik populárních lokalit pro poznávání podmořského dna, jakými jsou Coral Coast, Tavenui, Samosomb Strait a Beqa Lagoon. Celoročně si můžete užívat i surfing nebo paddleboarding. Mezi oblíbené aktivity na Fidži patří kajaking přímo v divokém Pacifiku. Pokud prahnete po adrenalinu, rozhodně se vydejte na raftu na řeku Sigatona a Navua.

Mapa Fidži je však daleko rozmanitější, než se na první pohled zdá a nabízí toho opravdu přehršel. Do detailu byste měli prozkoumat hlavní město Suva, kde se nachází kupříkladu Muzeum Fidži. Velkým lákadlem je také největší katolický kostel ve městě Lautoku. Omezovat se však nemusíte jen jedním ostrovem. Hodně velkým lákadlem je souostroví Yasawas a ostrov Mamanucas. Z přírodních parků jednoznačně vede Sigatoka Sand Dunes National Park, Koroyanitu National Heritage Park a Bouma National Heritage Park.

Místní kuchyně

Kuchyně na Fidži je spojena s exotikou a čerstvostí, což mimochodem dokazují celoročně dostupné ingredience. Je to například zelenina, tropické ovoce, mořské plody, kokosové ořechy a sladké brambory označované jako hlízy. Nechybí ani banány, melouny, guáve, mango a podobné pochutiny. Jestliže patříte k příznivcům zeleniny, tak si dopřejte její originální vařenou formu v rámci pokrmu Duruka. Oblíbená je také ryba marinovaná v kokosové šťávě Kokoda. Pokud chcete jinou podobu této stravy v kombinaci se špenátem, dopřejte si Kasavu. Opomíjeno samozřejmě není ani na příznivce masa, jež si jej mohou dát na banánovém listu připraveném v hliněné peci. Takovému pokrmu se říká Lovo.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Fidži

 • First Landing Beach Resort
  Fidži - Viti Levu
 • Bedarra Beach Inn
  Fidži - Viti Levu
 • Shangri-La´s Fijian Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • Tokoriki Island Resort
  Fidži
 • Likuliku Lagoon Resort Fiji
  Fidži
 • Musket Cove Island Resort & Marina
  Fidži
 • Tropica Island Resort
  Fidži - Mamanuca
 • Yatule Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • Mana Island Resort & Spa
  Fidži
 • Beachcomber Island Resort
  Fidži
 • The Pearl Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • Malolo Island Resort
  Fidži

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce
9.1Výjimečné