Oceánie

Průvodce pro Fidži

25°C
Aktuálně
24°C
Průměrně

Fidži

Hodnocení průvodce: 9.3

Fidži je takovým pomyslným cestovatelským snem. Rozlehlý stát v Oceánii, který láká především na svou osobitost, svěžest a nádherné pláže. Ostrovy ukrývající úchvatné klenoty moře, jež můžete odhalovat při procházkách po oslnivých píscích. Palmy, průzračné moře a vřelá atmosféra tamního obyvatelstva. Taková bude dovolená na Fidži. Během velice krátkého okamžiku okus&ia

Fidži je takovým pomyslným cestovatelským snem. Rozlehlý stát v Oceánii, který láká především na svou osobitost, svěžest a nádherné pláže. Ostrovy ukrývající úchvatné klenoty moře, jež můžete odhalovat při procházkách po oslnivých píscích. Palmy, průzračné moře a vřelá atmosféra tamního obyvatelstva. Taková bude dovolená na Fidži. Během velice krátkého okamžiku okusíte na vlastní kůži kolosální faunu a podlehnete krásám místní flóry. Fidži, to je odměna za dlouhou cestu, po níž vás bude čekat vždy vřelé uvítání. Prosluněné místo plné života a přírodních krás, jehož součástí je i nadstandardní pohostinnost.

Samotné Fidži se skládá asi z 322 ostrovů a ostrůvků, z nichž některé jsou korálového charakteru. Souostroví nacházející se v Tichém oceánu dominují dva hlavní ostrovy, jimiž jsou Vanua Levu a Viti Levu. Při cestě na Fidži okusíte jak pachuť tropických lesů, tak pohled na kokosové palmy, savany, ale hlavně pestrý podmořský svět. Dovolená na Fidži se zkrátka stane dlouhodobě nezapomenutelnou.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Suva
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 18 274 km²
Oficiální měna fidžijský dolar
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+12
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat na Fidži

Při návštěvě Fidži byste měli vyrazit v první řadě na dech beroucí pláže, kde se můžete oddávat nejenom vodním sportům, potápění a šnorchlování, ale také relaxaci, odpočinku a rozjímání. K dispozici je vám hned několik populárních lokalit pro poznávání podmořského dna, jakými jsou Coral Coast, Tavenui, Samosomb Strait a Beqa Lagoon. Celoročně si můžete užívat i surfing nebo paddleboarding. Mezi oblíbené aktivity na Fidži patří kajaking přímo v divokém Pacifiku. Pokud prahnete po adrenalinu, rozhodně se vydejte na raftu na řeku Sigatona a Navua.

Mapa Fidži je však daleko rozmanitější, než se na první pohled zdá a nabízí toho opravdu přehršel. Do detailu byste měli prozkoumat hlavní město Suva, kde se nachází kupříkladu Muzeum Fidži. Velkým lákadlem je také největší katolický kostel ve městě Lautoku. Omezovat se však nemusíte jen jedním ostrovem. Hodně velkým lákadlem je souostroví Yasawas a ostrov Mamanucas. Z přírodních parků jednoznačně vede Sigatoka Sand Dunes National Park, Koroyanitu National Heritage Park a Bouma National Heritage Park.

Místní kuchyně

Kuchyně na Fidži je spojena s exotikou a čerstvostí, což mimochodem dokazují celoročně dostupné ingredience. Je to například zelenina, tropické ovoce, mořské plody, kokosové ořechy a sladké brambory označované jako hlízy. Nechybí ani banány, melouny, guáve, mango a podobné pochutiny. Jestliže patříte k příznivcům zeleniny, tak si dopřejte její originální vařenou formu v rámci pokrmu Duruka. Oblíbená je také ryba marinovaná v kokosové šťávě Kokoda. Pokud chcete jinou podobu této stravy v kombinaci se špenátem, dopřejte si Kasavu. Opomíjeno samozřejmě není ani na příznivce masa, jež si jej mohou dát na banánovém listu připraveném v hliněné peci. Takovému pokrmu se říká Lovo.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Fidži

 • od 57 209 Kč
  First Landing Beach Resort
  Fidži - Viti Levu
 • od 57 780 Kč
  Bedarra Beach Inn
  Fidži - Viti Levu
 • od 78 980 Kč
  Shangri-La´s Fijian Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • od 92 021 Kč
  Tokoriki Island Resort
  Fidži
 • od 119 080 Kč
  Likuliku Lagoon Resort Fiji
  Fidži
 • od 90 180 Kč
  Musket Cove Island Resort & Marina
  Fidži
 • od 81 197 Kč
  Tropica Island Resort
  Fidži - Mamanuca
 • od 67 880 Kč
  Yatule Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • od 71 159 Kč
  Mana Island Resort & Spa
  Fidži
 • od 51 955 Kč
  Beachcomber Island Resort
  Fidži
 • od 80 480 Kč
  The Pearl Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • od 68 714 Kč
  Malolo Island Resort
  Fidži

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Průvodce pro Marshallovy ostrovy
9.1Výjimečné