Fidži - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Oceánie

Fidži: průvodce

23°C
Aktuálně
24°C
Průměrně

Fidži

Hodnocení průvodce: 9.3

Fidži je takovým pomyslným cestovatelským snem. Rozlehlý stát v Oceánii, který láká především na svou osobitost, svěžest a nádherné pláže. Ostrovy ukrývající úchvatné klenoty moře, jež můžete odhalovat při procházkách po oslnivých píscích. Palmy, průzračné moře a vřelá atmosféra tamního obyvatelstva. Taková bude dovolená na Fidži. Během velice krátkého okamžiku okusíte na vlastní kůži kolosální faunu a podlehnete krásám místní flóry. Fidži, to je odměna za dlouhou cestu, po níž vás bude čekat vždy vřelé uvítání. Prosluněné místo plné života a přírodních krás, jehož součástí je i nadstandardní pohostinnost.

Samotné Fidži se skládá asi z 322 ostrovů a ostrůvků, z nichž některé jsou korálového charakteru. Souostroví nacházející se v Tichém oceánu dominují dva hlavní ostrovy, jimiž jsou Vanua Levu a Viti Levu. Při cestě na Fidži okusíte jak pachuť tropických lesů, tak pohled na kokosové palmy, savany, ale hlavně pestrý podmořský svět. Dovolená na Fidži se zkrátka stane dlouhodobě nezapomenutelnou.

Jaké nabízí Fidži památky a zajímavosti?

Co navštívit na Fidži

Fidži je rájem potápěčů a místem vhodným pro milovníky exotiky. Tropická oblast vybízející nejen k nejrůznějším pohybovým aktivitám, ale také k poznávání překrásné přírody. Ta je dominantou souostroví a předčí i omezené množství tamních památek.

Pokud začnete od měst a pamětihodností, pak se určitě vyplatí zajet do hlavního města Suva. Právě zde se nachází městské zahrady Thurston Gardens, knihovna Suva City Library a tyčí se komplex vládních budov Goverment buildings. Ve městě stojí za návštěvu Fiji Museum, Suva Campus, ale také vládní dům, kde sídlí současný prezident. Ve městě je zeleně více než dost, protože je tam 78 parkových ploch.

Z města Suva pokračujte do druhého největšího města Fidži, jímž je Lautoka. V tomto městě se mimochodem narodil slavný golfista Vijaye Singha. K vidění je například největší katolický kostel v zemi, a především přírodní památky. Díky tomu, že se zde zpracovává velké množství cukrové třtiny, je město přezdíváno, jako Sugar City.

Když města hodíte za hlavu, přichází na přetřes krajina Fidži, jež toho má opravdu hodně co nabídnout. Typickým příkladem jsou tři hlavní národní parky. Tím prvním je Koroyanitu National Heritage Park, který leží v Abaca Lautoka. Kochat se zde můžete například krásnými vodopády. Ty mimo jiné naleznete také v národním parku Bouma National Heritage Park. Jeho situování je na ostrově Tavenui a tvoří jej z větší části deštný prales. Jeho celková rozloha je 15 tisíc hektarů. Vynechat byste neměli ani Sigatoka Sand Dunes National Park nacházející se kousek od stejnojmenného města Sigatoka. Na jeho ploše je třeba archeologické naleziště a písečné duny. Vyhledávaná je i řeka Sigatoka, kde si na své přijdou hlavně milovníci raftingu a kajakingu.

Na pobřeží Fidži určitě vedou sportovní aktivity, jakými jsou paddleboarding, surfování, šnorchlování a potápění. I v tomto směru lze zmínit několik pověstných a doporučovaných míst. Patří mezi ně lokality Tavenui, Beqa Lagoon, Rainbow Reef, Coral Coast, Samosomb Strait a Kadawu. Když si budete chtít naopak dopřát pořádnou dávku romantiky, směřujte na Castaway Island, Malolo, Mana Island, Tokoriki a Yasawa. Mezi často vyhledávané pláže lze zařadit Nanuya Lailai, Natadola Harbour, Beachcomber Island a laguny u souostroví Lau. Na Fidži se dokonce můžete vcítit i role dobrodruha, a to, pokud vyrazíte na Robinson Crusoe Island.

Fidži je vhodným místem pro milovníky golfu a kvalitní místní kávy. Její popíjení s překrásným výhledem se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.

Místní kuchyně

Kuchyně na Fidži je spojena s exotikou a čerstvostí, což mimochodem dokazují celoročně dostupné ingredience. Je to například zelenina, tropické ovoce, mořské plody, kokosové ořechy a sladké brambory označované jako hlízy. Nechybí ani banány, melouny, guáve, mango a podobné pochutiny. Jestliže patříte k příznivcům zeleniny, tak si dopřejte její originální vařenou formu v rámci pokrmu Duruka. Oblíbená je také ryba marinovaná v kokosové šťávě Kokoda. Pokud chcete jinou podobu této stravy v kombinaci se špenátem, dopřejte si Kasavu. Opomíjeno samozřejmě není ani na příznivce masa, jež si jej mohou dát na banánovém listu připraveném v hliněné peci. Takovému pokrmu se říká Lovo.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Fidži

 • First Landing Beach Resort
  Fidži - Viti Levu
 • Bedarra Beach Inn
  Fidži - Viti Levu
 • Shangri-La´s Fijian Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • od 118 721 Kč
  Tokoriki Island Resort
  Fidži
 • od 118 977 Kč
  Likuliku Lagoon
  Fidži
 • Musket Cove Island Resort & Marina
  Fidži
 • Tropica Island Resort
  Fidži - Mamanuca
 • Yatule Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • od 89 044 Kč
  Mana Island Resort
  Fidži
 • Beachcomber Island Resort
  Fidži
 • The Pearl Resort & Spa
  Fidži - Viti Levu
 • od 83 167 Kč
  Malolo Island Resort
  Fidži

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce
9.1Výjimečné