Průvodce pro Austrálii - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Oceánie

Austrálie: průvodce

14°C
Aktuálně
17°C
Průměrně

Austrálie

Hodnocení průvodce: 9.6

Austrálie na většinu cestovatelů dýchne svou divokostí, která se vám jednoduše vryje pod kůži. Spousta charakterově odlišných měst si pro každého připraví něco. Jednou je to přemíra zábavy, legrace, jindy zase kultury, optimismu a tropických pokladů. Plánovaná dovolená v Austrálii je především o divokém životě a divoké přírodě rozprostírající se všude kolem. Z překrásných pobřeží Austrálie se můžete vymanit do odlehlých pouští a deštných pralesů, kde poznáte hodně exotického, ať už jde o faunu nebo flóru. Otevřené silnice a hromada národních parků doslova vybízí k nekonečnému poznávání Australského společenství nacházejícího se na Indoaustralské desce.

S Austrálií je samozřejmě spojeno několik přírodních klenotů, mezi něž rozhodně patří Velký bariérový útes, mangrovové bažiny, ale i Velké předělové pohoří, kde se tyčí například Mount Kosciuszko, dále je to  Ayerolova skála, jev nazývaný El Nino a největší monolit světa Mount Augustus. To je Austrálie v celé svojí kráse obklopená hned několika oceány – Jižní oceán, Indický oceán, Tichý oceán, ale také Timorské moře a Arafurské moře. Výlet po Austrálii si vás získá svou rozmanitostí a mimo jiné i pobřežím dlouhým téměř dvacet šest tisíc kilometrů.

Co navštívit v Austrálii

Vzhledem k tomu, že se Austrálie pyšní nekonečnými plážemi, jednou z možných variant je samozřejmě příjemná relaxace a odpočinek na překrásných písčitých plážích. Tam na vás čeká nejenom bujarý noční život, ale i spousta vodních sportů. Mezi nimi jednoznačně vede surfování na vlnách, pro které jsou zde nadstandardní podmínky. Výjimkou není ani potápění a pozorování mořského dna. Vyhledávané jsou i ostatní adrenalinové sporty nebo zimní aktivity v patřičném ročním období a na vhodném místě.

Při návštěvě významného města Austrálie, jímž je Sydney, rozhodně navštivte monumentální stavbu Sydney Opera House, vydejte se k Harbour Bridge a nenechte si ujít ani pláž Bondi neboli Bondi Beach. Austrálie, to jsou především úchvatné a dech beroucí přírodní rezervace, mezi které jednoznačně patří Blue Mountains National Park, Daintree National Park, Kakadu National Park a Národní park Uluru-Kata Tjua. Vaší pozornosti by neměl uniknout region Kimberley nebo ostrov Fraser, kde se kromě dalšího národního parku nachází i pláže Seventy Five Mile Beach.

Místní kuchyně

Australané na první pohled nedisponují tak bohatým jídelníčkem, jako některé evropské země. Kladou ale důraz na kvalitu pokrmu a každý si jistě přijde na to své. Populární jsou samozřejmě ryby, ale také grilovaný klokan, jehněčí a hovězí maso a sladké. V mnohém by se dalo říci, že australská kuchyně je dosti ovlivněna právě tou novozélandskou. Při návštěvě Austrálie rozhodně vyzkoušejte pomazánku Vegemite, kterou si namažete na opražený toust. Z tradičních jídel to pak bude Lamb shanks neboli jehněčí nožičky, naložené hovězí maso Corned beef a tradiční chléb Damper. Zlatou tečku na závěr jakéhokoliv stolování mohou tvořit piškotové kostičky Lamingtons, ale i sušenky z ovsa Anzac Biscuits. Na své si přijdou i milovníci naprosté klasiky, jíž tvoří hamburger s hot dogem čili Hamdog.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Austrálie

 • od 7 710 Kč
  Radiance Of The Seas
  Austrálie
 • od 11 390 Kč
  Ovation Of The Seas
  Austrálie
 • od 14 600 Kč
  Celebrity Solstice
  Austrálie
 • Emerald Princess
  Austrálie
 • od 14 980 Kč
  Norwegian Jewel
  Austrálie

Oceánie - další destinace

9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce
9.1Výjimečné