Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Bezpečnost v Austrálii

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Austrálie bezpečná?

Ano, Austrálii lze považovat za bezpečnou zemi. To však platí v případě, že budete dodržovat základní cestovatelská pravidla. Například v Sydney se vyhýbejte proslulým čtvrtím Redfern a Kings Cross, kde na vás může čekat nebezpečí. O bezpečnosti vybraných lokalit se informujte v každém větším městě, a to hlavně pokud budete do ulic vycházet v noci.

Kapsáři a drobní zlodějíčkové jsou součástí všech světových měst, takže zde platí jen to, nenosit sebou spoustu cenností, nenechávat drahé věci povalovat se na sedačce automobilu a podobné zásady.

Přírodní katastrofy

Rozmanitost počasí po celé Austrálii sebou samozřejmě může přinášet jisté druhy nebezpečí. Jsou to například příliš velká vedra a sucha, která mohou být spojována se vznikem poměrně rychle se rozšiřujících požárů. Pozor si dejte i na občasné cyklony, jež jsou naopak zdrojem silných dešťů a lokálních záplav.

Při koupání v moři počítejte s tím, že můžete narazit na silnější proudy. Ty vás celkem lehce odnesou na širé moře. Takže i o takovýto druh nebezpečí se zajímejte.

Na co si dát v Austrálii pozor?

V první řadě byste si měli dát pozor na nebezpečná zvířata. Austrálie je kontinentem se spoustou exotických a mnohdy i hodně jedovaných zvířat. V moři jsou to například žraloci nebo medúzy. Nejnebezpečnější je čtyřhranka smrtelná. Pozor si dávejte i na výskyt jedovaných plazů, pavouků a podobných tvorů. V neposlední řadě respektujte také výstražné cedule s výskytem aligátorů.

Pokud se budete vydávat do vnitrozemí automobilem, vždy si danou trasu důkladně naplánujte, abyste měli dostatek zásob potravin, vody a benzínu. Myslete na to, že v Austrálii se jezdí vlevo.

Postoj k alkoholu

Alkohol není v Austrálii ničím nedostupným nebo jakkoliv zakazovaným. Snad jen v některých restauracích můžete narazit na to, že nemají složité licence na prodej alkoholu a jednoduše jej neprodávají. Obvykle se v zemi konzumuje tamní pivo či pálenky.

Důležité kontakty

Generální konzulát České republiky v Sydney

P.O. BOX 132

Vaucluse NSW 2030

Tel.: +61 2 9581 0111

Email: syndey@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Austrálie

 • od 12 780 Kč
  Radiance Of The Seas
  Austrálie
 • od 11 580 Kč
  Ovation Of The Seas
  Austrálie
 • od 20 620 Kč
  Celebrity Solstice
  Austrálie
 • Emerald Princess
  Austrálie
 • od 16 110 Kč
  Norwegian Jewel
  Austrálie