Oceánie

Očkování do Austrálie

Potřebuji nějaké očkování?

Při běžné cestě z České republiky do Austrálie nepotřebujete žádné povinné očkování. To je vyžadováno pouze v situaci, kdy byste do země přicestovali z destinace s výskytem žluté zimnice. Pak jste povinni takové očkování mít.

Jinak jsou to spíše doporučená očkování, která by vás mohla zajímat. Typicky jde o žloutenku typu A, žloutenku typu B a tetanus. Podle oblasti, kam se v Austrálii vydáte je dobré zauvažovat i nad ostatními druhy očkování, jakými jsou například japonská encefalitida, černý kašel a meningokoková meningitida.

Zdravotní rizika v Austrálii

Z pohledu zdraví budete v Austrálii bojovat s jediným nešvarem, kterým jsou příliš velká horka. Tuto skutečnost není radno za žádných okolností podceňovat, protože si můžete způsobit nepříjemné zdravotní komplikace. Proto dodržujte pitný režim, noste přikrývku hlavy, používejte opalovací repelenty a jakékoliv turistické výšlapy si plánujte spíše na ráno nebo dopoledne.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda v Austrálii je pitná, takže se nemusíte čehokoliv bát a zbytečně si nakupovat zásoby balené vody. Pokud by náhodou voda pitná nebyla, vždy je to výrazně uvedeno u daného vodovodního zdroje.

Oblíbené hotely: Austrálie

 • od 11 710 Kč
  Austrálie, Nová Kaledonie, Vanuatská Republika Z Brisbane Na Lodi Radiance Of The Seas - 394010631P
  Austrálie
 • od 10 790 Kč
  Usa, Kanada Ze Seattlu Na Lodi Ovation Of The Seas - 394172769P
  Austrálie
 • od 27 160 Kč
  Japonsko, Jižní Korea Z Yokohami Na Lodi Celebrity Solstice - 394086479P
  Austrálie
 • Emerald Princess
  Austrálie
 • od 16 670 Kč
  Usa, Mexiko, Guatemala, Salvador, Nikaragua, Kostarika, Panama Ze San Diega Na Lodi Norwegian Jewel - 394147700P
  Austrálie