Očkování do Austrálie - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Oceánie

Očkování do Austrálie

Potřebuji nějaké očkování?

Při běžné cestě z České republiky do Austrálie nepotřebujete žádné povinné očkování. To je vyžadováno pouze v situaci, kdy byste do země přicestovali z destinace s výskytem žluté zimnice. Pak jste povinni takové očkování mít.

Jinak jsou to spíše doporučená očkování, která by vás mohla zajímat. Typicky jde o žloutenku typu A, žloutenku typu B a tetanus. Podle oblasti, kam se v Austrálii vydáte je dobré zauvažovat i nad ostatními druhy očkování, jakými jsou například japonská encefalitida, černý kašel a meningokoková meningitida.

Zdravotní rizika v Austrálii

Z pohledu zdraví budete v Austrálii bojovat s jediným nešvarem, kterým jsou příliš velká horka. Tuto skutečnost není radno za žádných okolností podceňovat, protože si můžete způsobit nepříjemné zdravotní komplikace. Proto dodržujte pitný režim, noste přikrývku hlavy, používejte opalovací repelenty a jakékoliv turistické výšlapy si plánujte spíše na ráno nebo dopoledne.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda v Austrálii je pitná, takže se nemusíte čehokoliv bát a zbytečně si nakupovat zásoby balené vody. Pokud by náhodou voda pitná nebyla, vždy je to výrazně uvedeno u daného vodovodního zdroje.

Oblíbené hotely: Austrálie

 • od 9 820 Kč
  Radiance Of The Seas
  Austrálie
 • od 16 500 Kč
  Ovation Of The Seas
  Austrálie
 • od 18 860 Kč
  Celebrity Solstice
  Austrálie
 • Emerald Princess
  Austrálie
 • od 14 410 Kč
  Norwegian Jewel
  Austrálie