Marshallovy ostrovy - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Oceánie

Marshallovy ostrovy: průvodce

30°C
Aktuálně
27.4°C
Průměrně

Marshallovy ostrovy

Hodnocení průvodce: 9.7

Pokud toužíte po exotické dovolené na ostrově, ale na Havaji je pro vás příliš rušno, jsou malé korálové ostrůvky ukryté uprostřed Tichého oceánu ideální volbou. Marshallovy ostrovy tvoří 29 atolů a 5 osamocených ostrovů, které představují celkem 1 152 ostrovů a ostrůvků rozkládajících se na velikém prostoru. Hlavní, a zároveň největší, město Majuro leží na stejnojmenném atolu a představuje tak trochu turistické centrum. Je zde situována většina ubytovacích a stravovacích zařízení i nočních barů, kde můžete trávit teplé letní večery. Den se zase nejlépe tráví na krásných dlouhých písčitých plážích s názvem Laura beach. Schovat se před horkem můžete ve stínu pod palmami nebo v průzračné vodě oceánu, který díky korálovým útesům nabízí kouzelnou podívanou. Marshallovy ostrovy jsou úzce spjatí se Spojenými státy americkými, proto se zde také platí dolary. Na atolu Kwajalein dokonce testují Spojené státy balistické střely. Ostrovy žijí především díky turismu, rybaření a farmaření, 90 % exportu tvoří kokos či jeho produkty.

Co navštívit na Marshallových ostrovech

Hlavních lákadlem Marshallových ostrovů jsou především krásné čisté pláže. Mezi nejkrásnější patří Laura beach na hlavním ostrově Majuro. Průzračná voda Tichého oceánu poskytuje také vynikající podmínky pro potápění téměř na každém kroku. Potápět se můžete třeba na známých atolech jako jsou Bikini, Majuro nebo Enewetak. V mořských hlubinách naleznete nádherné korálové útesy hýřící barvami a neuvěřitelné množství druhů ryb. Kromě ryb jsou k vidění i želvy, delfíni, velryby a žraloci. Nachází se zde i největší žraločí rezervace na světě. Marshallovy ostrovy nabízí i něco pro dobrodruhy v podobě vraků válečných lodí, které se zde potopily za 2. světové války. Mimo šnorchlování můžete využít také rybaření či projížďky na jachtě.

Marshallovy ostrovy jsou ideálním místem, kde můžete kromě krásné přírody a nádherných pláží poznat také život místních obyvatel. Turismus zde není tolik rozvitý jako na jiných větších ostrovech, proto se zde stále uchovávají místní zvyklosti. Pokud hledáte krásné romantické místo, kde byste mohli strávit například líbánky, jsou Marshallovy ostrovy tím pravým kokosovým.

Místní kuchyně

Většina restaurací a občerstvení je situována na hlavním atolu Majuro. Jediná restaurace na Ebeye je Litaki, jehož specialitou jsou čerstvě připravovaná filipínská jídla. Na ostatních ostrovech se nacházejí menší drobná bistra či rychlá asijská občerstvení. Typickým pokrmem Marshallových ostrovů jsou mořské plody a ryby, oblíbený je zejména tuňák. Výborné čerstvé ryby nabízí i rybí trh, kde si cenu doslova vysmlouváte. Významná je také místní produkce kokosového mléka. Kokos je součástí oblíbených místních pochutin jako jsou pečené plátky Chlebovníku obecného mà, pokrm z dýně s názvem bañke kalel nebo dezert z drceného banánu známý jako jukjuk. Na ostrovech si můžete pochutnat také na výtečném pečeném kuřeti s rýží, pečeném žebru, bůvolích burgerech nebo na všudypřítomné papáje. Většina občerstvení vychází z asijské kuchyně. Pokud máte rádi dobré víno nebo koktejly, můžete navštívit některý z nočních podniků na atolu Majuro, kde to v noci doslova žije. Při tanci si pochutnáte i na výtečných předkrmech v havajském stylu s názvem pupus.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.1Výjimečné