Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Oceánie

Očkování na Marshallovy ostrovy

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Na Marshallovy ostrovy nemusíte mít žádná povinná očkování. Výrazně se však doporučuje očkování proti žloutence (především typu A, ale vyskytnout se může i typ B) a proti břišnímu tyfu. Zkontrolovat byste si také měli svá stálá očkování (spalničky, tetanus, záškrt, …).

Zdravotní rizika na Marshallových ostrovech

Na ostrovech hrozí největší riziko nákazu žloutenkou nebo břišním tyfem. Doporučujeme proto preventivní očkování. V některých oblastech se vyskytují nemoci přenášené komáry (dengue, chikungunya apod.), nezapomeňte proto používat repelent. Zdravotní zařízení se nacházejí pouze na ostrovech Majuro a Ebeye. Na ostatních ostrovech jsou k dispozici pouze základní ošetřovny. Většina lékařů a zdravotních zařízení požadují hotovost, proto si sebou na ostrovy vezměte raději trochu peněz navíc pro případ lékařského ošetření. V letech 1946 až 1958 prováděli Američané na atolech Bikini a Eniwetok pokusy jaderných výbuchů. Tyto a nejbližší oblasti pak byly na několik let zamořeny radiací. Vezměte na vědomí, že není jisté, zda už je zde stoprocentně bezpečno.

Čistota vody z vodovodu

Voda z kohoutku je na Marshallových ostrovech relativně čistá, ale v období sucha může být také problém s její dodávkou. Doporučujeme i tak vodu raději převařit nebo se vybavit vodou balenou.