Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Bezpečnost na Marshallových ostrovech

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Jsou Marshallovy ostrovy bezpečné?

Marshallovy ostrovy patří mezi nejbezpečnější země z hlediska kriminality. Místní obyvatelé jsou velice milí a přátelští. Avšak i zde se můžete setkat se zloději, proto si raději neberte s sebou na pláž žádné cennosti a dávejte si pozor na své osobní věci. Pozor si dávejte na silnicích, neexistují zde žádné semafory a v noci jsou komunikace velmi spoře osvětleny. Velkým rizikem jsou také přírodní katastrofy jako záplavy a tajfuny.

Přírodní katastrofy

Kvůli globálnímu oteplování a stoupání hladiny oceánu sužují v posledních letech ostrovy silné ničivé záplavy a tajfuny. Mimo období dešťů zase zemi sužují velká sucha a není zde tolik pitné vody.

Na co si dát na Marshallových ostrovech pozor?

Pokud se chystáte odvézt si z ostrovů nějaké mušle, korály, želví krunýře, volně žijící zvířata nebo rostliny, raději si to rozmyslete, platí zde totiž přísný zákaz. Někdy se stává, že jsou lety z této oblasti zrušeny a turisté tak musí zůstat na ostrovech o něco déle. Berte tuto možnost v potaz a buďte raději připraveni na prodloužený pobyt. Marshallané bývají velmi klidní a milí lidé, nemají potřebu nikam spěchat a často ztrácí pojem o čase. Místní ocení, když se připojíte k jejich nedělní bohoslužbě. Je však zapotřebí se vhodně obléknout. Muži košili a dlouhé kalhoty, dámy dlouhé šaty, které zakryjí i kolena a ramena. Obyvatelé ostrovu žijí tradičním způsobem života a přílišné odhalování je pro ně nepřijatelné a neslušné.

Postoj k alkoholu

Nadměrné pití alkoholu a opilecké chování je v této zemi velmi špatně snášeno, na některých místech je pití alkoholu dokonce zakázáno, tato místa jsou však jasně označena.

Důležité kontakty

Zastupitelský úřad pro Českou republiku se nachází na Filipínách.

Embassy of the Czech Republic

30F, Rufino Pacific Tower

Ayala Avenue 6784

Makati, Metro Manila

The Philippines

Telefon: (0063-2) 811 11 55 - 56 a 58

e-mail: manila@embassy.mzv.cz