Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Měna na Marshallových ostrovech

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Americký dolar
1 USD = 23.76 Kč
1 USD 23.76 CZK

Měna a ceny na Marshallových ostrovech

Používá se zde britský systém vážení a měření. Pokud jste spokojeni se službami, ostrované určitě ocení nějaké to spropitné.

Dostupnost bankomatů

Na většině velkých ostrovů jsou k dispozici i banky a akceptují zde i platební karty. Pokud chcete navštívit některý z menších ostrovů, mějte s sebou vždy raději i dostatek hotovosti.

Kde vyměnit peníze

Nejlepší varianta výměny peněz je výměna české koruny za dolary v Čechách. Na Marshallovy ostrovy můžete také dovézt eura a vyměnit si je v Bank of Marshall Islands. Běžné směnárny na ostrovech nefungují.

Místní měna

Místní měnou na Marshallových ostrovech je americký dolar (USD) = 22,3 CZK. Jeden dolar se skládá ze 100 centů. V současné době zavádí na ostrovech také novou hlavní měnu – kryptoměnu Sovereign, která by v budoucnu měla být jedinou platnou měnou.

Ceny na Marshallových ostrovech jsou relativně vysoké. Kvalitní ubytování na ostrově Majuro seženete zhruba za 1200 Kč/pokoj/noc. Na ostatních ostrovech je ubytování levnější, ale také skromnější, najdete zde většinou menší penziony či kempy na pláži. Luxusní restaurace jsou pouze na ostrově Majuro, na dalších ostrovech naleznete menší bistra či rychlá občerstvení, kde se dá najíst relativně levně i chutně.

• Ubytování v průměrném hotelu = 1200 Kč/pokoj/noc

• Ubytování levnější = 800 Kč/pokoj/noc

• Hlavní jídlo = kolem 100 Kč