Bezpečnost na Dominice - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Severní Amerika

Bezpečnost na Dominice

Je Dominika bezpečná?

Kriminalitu na ostrově lze označit za běžnou a průměrnou. Pokud se budete pohybovat ve větších městech, dejte si pozor na běžné kapesní krádeže, a to hlavně při větší koncentraci lidí. I zde platí zlaté cestovatelské pravidlo, že je lepší mít kopii cestovních dokladů a cennosti nechávat raději v trezoru. Rozhodně ne na plážích nebo na sedačkách zaparkovaných automobilů. Obávat se nemusíte přepadávání při nočních procházkách.

Přírodní katastrofy

Jediným přírodním nebezpečím na Dominice jsou cyklony a silné bouře. Ty se objevují hlavně přes léto, konkrétně v období od června do října. Některé z nich měly v minulých letech i ničivé následky. Pokud tedy cestujete do Dominiky v tomto čase, raději s takovými přírodními rozmary počítejte a informujte se o nich.

Na co si dát v Dominice pozor?

Určitou nepříjemností mohou být na Dominice velké zaoceánské lodě, které čas od času na ostrově zastaví a tím se vyrojí masa nezkrotných turistů. Právě při jejich větší koncentraci na některých místech může dojít ke zvýšenému riziku krádeže.

Někdy si dávejte pozor na neodbytnost tamních obyvatel, jež se vám budou snažit za každou cenu něco prodat a dostat z vás alespoň nějaké peníze. Bohužel není výjimkou ani to, že se na vás místní seběhnout v okamžiku, kdy u vašich úst vidí třeba cigaretu. Nejde o typické žebrání malých dětí, ale občas to může celkem nepříjemné.

Postoj k alkoholu

Ne nadarmo je Dominika označována, jako nejdivočejší ostrov Karibiku. S prodejem a konzumací alkoholu v této zemi rozhodně nebudete mít jakékoliv problémy. Alkoholické nápoje na ostrově vyhledávají spíše muži nežli ženy. Dovozové a tamní produkty jsou k dostání v barech, restauracích a obchodech.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky na Havaně

Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43

Nuevo Vedado

CP 10600 La Habana

Tel.: +53 7883 3201

Email: havana@embassy.mzv.cz