Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Dominiky

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano. Americký dolar je běžně využívaný při platbě za ubytování, ale také za nejrůznější věci v obchodech a za služby. Je však pravdou, že přímá platba americkým dolarem je spojena s nevýhodným kurzem. Proto je lepší americké dolary raději směnit za východokaribské dolary.
Dá se platit eurem?
Eurem na Dominice pravděpodobně nezaplatíte. Na druhou stranu je to ideální měna pro směnu peněz za východokaribský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se na Dominice domluvíte poměrně pohodlně, protože jde o úřední jazyk. Kromě tohoto jazyka na ostrově převládá ještě antilská kreolština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Na ostrově můžete využít dvou způsobů cestování. Tím prvním a pochopitelně ekonomičtějším je veřejná doprava. V jejím případě se připravte na to, že žádné pravidelné řády neexistují. Autobusy bohužel jezdí jen po hlavních trasách, takže odlehlá zákoutí na Dominice rozhodně neuvidíte. Proto se většina turistů přiklání spíše k pronájmu automobilů. Na ostrově existuje hned několik půjčoven, které lze využít. Ceny nejsou příliš vysoké a zapůjčený vůz vám dává v podstatě neomezené možnosti cestování po celém území. Cesty na Dominice jsou v celkem v dobrém stavu. Pozor si dejte však na to, že silnice jsou užší a mnohdy je doporučováno troubit před každou nebezpečnou zatáčkou. Na Dominice se jezdí vlevo.
Jaká je dostupnost internetu na Dominice?
S připojením k internetu na Dominice nebudete mít žádný problém. K dispozici je na spoustě míst, od barů a restaurací, a po hotely a turisticky vyhledávaná místa. Se zahraničním roamingem českých operátorů moc nepočítejte, respektive vyjde hodně draho.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta na ostrov Dominika trvá z letiště Václava Havla přibližně 15 hodin letu.