Bezpečnost v Eritreji - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Eritreji

Je Eritrea bezpečná?

Eritrea je určitě zajímavou zemí, ale pro turisty mohou být některé její oblasti značně nebezpečné. A právě jim byste se měli v každém případě vyhýbat. Je to hlavně území poblíž hranic se Súdánem a Etiopií. Vyvarujte se oblastem poblíž Afabet, Mendeferra, Tesseney, Nakfa a Assab. V vybraných válečných lokalitách se dokonce nachází nášlapné miny, takže raději nesjíždějte z hlavních tras. Vždy si o plánované lokalitě zjistěte dostatek informací od místních obyvatel, popřípadě mějte nějakého průvodce se sebou.

Přírodní katastrofy

Vzhledem k situování Eritreje na africkém kontinentu dochází čas od času k mírnějším záchvěvům půdy a zemětřesení. Výjimkou není ani vulkanická aktivita. S těmito přírodními neduhy v některých lokalitách raději počítejte a informujte se, jak se v takových situacích chovat.

Na co si dát v Eritreji pozor?

Myslete na to, že v některých oblastech žijí lidé s islámským vyznáním, proto byste měli dbát spíše na konzervativnější oblečení. Tomuto náboženství uzpůsobte také svoje chování. V zemi je také třeba vyřídit si před návštěvou vybraných archeologických míst příslušná povolení.

Pokud si budete fotit skvosty Eritreje, raději se vyhněte vojenským objektům a některým významným stavbám, což je nepřípustné. Někdy však stačí jen požádat pověřenou osobu o svolení.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Eritreji běžně dostupný. Dopřávat si nemusíte pouze ten dovozový, ale i ten místní. Mezi oblíbené nápoje patří kupříkladu silnější destilát Arake, ale i likér Suva. Spousta ostatních alkoholických nápojů vzniká ze sladu z listů Gešo nebo z prosa, medu a datlí.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republice v Káhiře

4, Dokki Street

12511 Giza

Cairo

Tel.: + 20 2 3333 9701

Email: cairo@embassy.mzv.cz