Eritrea - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Eritrea: průvodce

15°C
Aktuálně
17°C
Průměrně

Eritrea

Hodnocení průvodce: 7.5

Eritrea je bezpochyby jednou z nejtajuplnějších zemí Afriky, která láká náročné cestovatele a dobrodruhy. Při návštěvě této destinace totiž zažijete pocity vzrušení a nekonečné výzvy. Kulturně fascinující místo vás přesvědčí o svých přednostech a zároveň vás bude v plné míře inspirovat. Během dovolené v Eritreji budete kombinovat kulturu s bohatou přírodou a s pohledem na dech beroucí scenérie. Okuste historii a krajinné skvosty země, jež si vás podmaní každým svým kouskem. Navštivte Eritreu a objevte životní standard této malé země nacházející se ve východní části Afriky.

Eritrea je situována právě v Africkém rohu, kde kromě tří zemí, jakými jsou Džibutsko, Súdán a Etiopie sousedí i s Rudým mořem. Její povrch lze rozdělit do třech částí, od těch pobřežních, přes nížinné až po horské. Za zmínku stojí Zulský záliv, Danakilská proláknina, Velké příkopové prolákniny i nejvyšší hora Soira s výškou až 3 018 metrů nad mořem.

Co navštívit v Eritreji

Pokud se budete zdržovat ve městech Eritreje, pak u vás jednoznačně zvítězí nakupování, příjemné posezení v místních barech a restauracích a tradiční gastronomie. U moře si užijete koupání, které může vystřídat šnorchlování a potápění. Když se zahledíte na mapu Eritree zjistíte, že největším lákadlem se pro vás stanou treky a poznávání okolí. To je velice pestré a přináší spoustu přírodních skvostů.

Velkou zajímavostí je kupříkladu kulturní krajina Qoahito, kde narazíte na skály staré až 5 000 let. Ohromujícím zážitkem je kráterové jezero Abha-Bada s rozlohou asi 20 kilometrů čtverečních. Naplánovat si můžete i výlet na horu Soira, která je nejvyšší v zemi. K Eritrei patří mimo jiné i Dahlacké ostrovy nacházející se v Rudém moři, kam si můžete udělat výlet. Čekat na vás bude především tropické klima a divoká příroda. Vynechat byste neměli ani dvě důležitá města Eritreje. Je to hlavní město Asmara, kde se nachází třeba Katedrála Panny Marie Růžencové, Národní muzeum nebo originální mešita Al Khulafa al Rashiudin. Druhým populárním městem je Massawa, kde stojí mešita Sheikh Hanafi a velký přístav.

Místní kuchyně

Gastronomie v Eritreji je celkem pestrá. Kromě tradičních pokrmů můžete narazit i na spoustu italských jídel, jež sem byla postupem času zavlečena. K hodně populárním ingrediencím patří skopové a hovězí maso. Místní lidé konzumují i ryby a vytváří nejrůznější zeleninové směsi. Z tamních pokrmů můžete okusit Dorho, což je pečené kuře, čočkovou kaši Širo, pečené fazole Fui, ale i nám poměrně běžně známá jídla. Mezi ně patří kupříkladu pizza. Místní s oblibou pijí Coca-Colu nebo si dopřávají cappuccino. Takže pokud si nevyberete z eritrejských pokrmů, rozhodně nebudete strádat hlady.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce