Časté otázky cestovatelů do Eritreje | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Eritreje

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar vám poslouží výhradně k výměně peněz za eritrejskou nakfu.
Dá se platit eurem?
Euro je měnou vhodnou pouze pro výměnu peněz za eritrejskou nakfu.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že angličtina je jedním ze tří úředních jazyků, měli byste být schopni se s ní domluvit hlavně ve velkých městech a v turisticky frekventovanějších lokalitách. Je pravdou, že v odlehlejších oblastech budou převládat spíše tamní jazyky, jakými jsou arabština a tigriňština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Doprava po Eritreji může být celkem komplikovaná. Zapříčiněno je to především válečnými oblastmi, jimž je vhodné se vyhýbat. Válečné nepokoje se mimo jiné podepsali i na stavu některých komunikací. Nejvíce na to doplatila určitě železnice. Tu lze aktuálně využívat pouze na vybraných tratích mezi většími městy. Volit lze i autobusovou dopravu. Ta však nejezdí moc na čas, je pomalá a mezi hlavními spoji fungují třeba jen dvě linky denně. Takže s tím je třeba počítat. Využít samozřejmě lze pronájmu automobilu. Asi čtvrtina silnic po celém území Eritreje je asfaltového rázu, zbytek připomíná spíše šotolinu a prašnou cestu. V rámci tohoto způsobu cestování je vhodné připlatit si buď za řidiče nebo průvodce, s nímž se vyhnete nežádoucím a nebezpečným oblastem.
Jaká je dostupnost internetu v Eritreji?
Dostupnost internetu v Eritreji trochu pokulhává oproti ostatním africkým státům. Přesto se vám dostane na vybraných místech možnosti připojit se k internetu. Typickým příkladem jsou internetové kavárny ve větších městech.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Eritreje se odvíjí od toho, kde bude probíhat vaše mezipřistání. Průměrná doba strávená v letadle je kolem 9 až 12,5 hodin.