Bezpečnost v Gabonu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Gabonu

Je Gabon bezpečný?

V Gabonu si dejte pozor hlavně na pouliční kriminalitu ve formě nejrůznějších krádeží. V zemi dokonce převládá i korupce. Na zloděje narazíte především ve větších městech a v turisticky frekventovaných lokalitách. Právě tam byste měli být dostatečně ostražití a hlídat si osobní věci v podobě cestovních dokladů, mobilního telefonu, fotoaparátu a peněz.

Přírodní katastrofy

Gabon je zemí, ve které díky jejímu situování nehrozí v podstatě žádné přírodní katastrofy typu zemětřesení, hurikány a podobně.

Na co si dát v Gabonu pozor?

Přihlížet byste měli hlavně k tomu, že velká část místních obyvatel je nakažena virem HIV. Pozor si tak dávejte nejenom při nechráněném sexu, ale také při osobním kontaktu s tamními lidmi. A to hlavně v případě otevřených ran a krvavých zranění.

V zemi platí zákaz fotografování vládních a vojenských budov. Určitě se vyvarujte fotografování samotných příslušníků policejních a vojenských jednotek. Porušení tohoto zákazu by pro vás mohlo mít velice špatné následky.

Postoj k alkoholu

Alkohol je k dostání na spoustě míst a rozhodně nebudete mít problém s jeho konzumací. Žádná zvláštní omezení v zemi totiž neplatí. V menším zastoupení si můžete dopřávat dovozových alkoholických nápojů. Ve větší míře převládají místní destiláty. Oblíbené je například palmové pivo a palmové víno.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Abuja

Gnassingbe Eyadema Street No. 5

Asokoro

Abuja

P.O.Box 4628

Tel.: +234/703 757 1096

Email: abuja@embassy.mzv.cz