Gabon - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Afrika

Gabon: průvodce

31°C
Aktuálně
26°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
GA flag

Gabon

Hodnocení průvodce: 7.9

Gabon neboli Republika Gabon je zemí s éterickou krajinou. Destinace vhodná k poznávání tajuplných zvířat pohybujících se především v deštných pralesích. Do jisté míry neprozkoumaná část západní Afriky, jež si podmaní jakéhokoliv nadšence přírodních skvostů. Pachuť dobrodružství vás bude doprovázet po celou dovolenou v Gabonu. Kombinace národních parků a civilizovaných částí ve vás vyvolá spoustu nezapomenutelných zážitků. Impozantnost, divokost a „neprobádanost“. Takový je Gabon v celé své kráse a dokáže svým kouzlem pohltit i toho nejzkušenějšího cestovatele.

Gabon leží u Guinejského zálivu. Ze tří stran je pak obklopován Republikou Kongo, Rovníkovou Guineou a Kamerunem. V zemi se nachází přemíra deštných pralesů, zbývající malou oblast představují savany. Největší a nejdelší řekou v zemi je Ogooué. Pokud jde o hory a vrchoviny, dominantami Gabonu budou bezpochyby Chaillu, Monts de Cristal a nejvyšší hora s nadmořskou výškou až 1 700 metrů nad mořem Mont Bengoué.

Co navštívit v Gabonu

Pokud se budete nacházet při pobřeží Guinejského zálivu, pak se můžete oddávat hlavně relaxaci na bílých písečných plážích a vodním aktivitám. Absolvovat lze například rybářské výpravy. Ve městech byste si neměli nechat ujít rušnost tamních tržnic. Mapa Gabonu vás mimo jiné zavede především do přírody. Při turistických výletech a trecích budete moci poznávat divoká zvířata a kouzla významných národních parků.

Tím je například Parc National de Mayumba, kde se mísí písečné pláže s pralesy. Pokud byste k tomu chtěli přidat i trochu savan, navštivte Parc National de Loango. Za podívanou stojí i Národní park Lopé, který se mimochodem nachází na seznamu UNESCO. Právě v něm lze pozorovat spoustu volně se pohybujících zvířat od slonů, antilop, až po gorily, ptactvo a mnohé další. Za dominantu Gabonu lze bezpochyby označit úchvatné vodopády Cascades de Makokou & Kongou. V okamžiku, kdy zavítáte do hlavního města Libreville, nenechte si ujít například Musée des Arts et Traditions, ale také katedrálu sv. Marie a prezidentský palác. Své osobité kouzlo má i město Lamberéné.

Místní kuchyně

Gabonská gastronomie je směskou bohatých tradic a francouzského kulinářství. Díky tomu máte možnost ochutnat od každého kousek. Pokud máte v rámci poznávání zálusk především na místní kuchyni, určitě se do vašeho hledáčku dostane maso z antilop, kuřat, ryb, ale také z opic a ostatních zvířat. Je však pravdou, že masité pokrmy jsou v Gabonu vnímány, jako sváteční a občasné. Maso je připravováno na mnoho způsobů, od grilování, až po sušení. Jako přílohy budete chutnat sladké brambory, rýži, maniok, ale i spoustu ovoce a zeleniny. Jednoznačně vedou papáje, ananas, avokádo, kokosové ořechy a mango.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce