Bezpečnost v Grónsku - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Severní Amerika

Bezpečnost v Grónsku

Je Grónsko bezpečné?

Grónsko patří k bezpečným zemím. Míra kriminality je zde velmi nízká. Ve městech je dobré hlídat si své osobní věci a doklady.

Přírodní katastrofy

Ve zmrzlé zemi Grónsku přírodní katastrofy nehrozí příliš často. Sužuje ji pouze velká zima, na kterou nejsme z našich zeměpisných šířek zvyklí a problémy mohou způsobovat také ledovce. Pokud se ledovec přiblíží příliš blízko k pevnině, hrozí jeho rozlomení, které by mohlo zvednout vlnu tsunami. Proto jsou ledovce monitorovány a pobřeží se případně evakuuje. Problémem, který se v Grónsku také projevuje, je tání ledovců. To přináší pozitiva i negativa. Lovci tuleňů se například dříve pohybovali po zmrzlém oceánu, dnes musí na motorových člunech. Ostrov se ale odledňuje a trochu tak zmírňuje podmínky pro život.

Na co si dát v Grónsku pozor?

Ráz krajiny v Grónsku způsobuje, že jsou zde velmi omezená spojení mezi místy. Pokud byste se vydávali někam dále od města, je potřeba počítat s nepřízní počasí a špatnou možností dopravy. Není zde možné budovat moc silnic, proto kolem vás jen tak neprojede autobus. Vždy je proto lepší být co nejlépe vybaven, kdybyste někde zůstali déle, než předpokládáte.

Postoj k alkoholu

Obyvatelé Grónska alkoholu holdují. V některých částech je alkoholismus rozšířeným problémem. Na východním pobřeží byl proto tvrdý alkohol zakázán úplně. Jinde si můžete v místních hospůdkách alkohol objednat, pokud už vám bylo 18 let.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Dánsku

Ryvangs Allé 14–16, 2100 København

Tel.: +45/39101810, sekretariát – 39101811, Konzulární oddělení – 39101819

Nouzová linka: +45/28139602

e-mail: copenhagen@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Grónsko

    Nenalezeny žádné záznamy.