Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Očkování do Grónska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Před cestou do Grónska se nemusíte proti žádné nemoci očkovat povinně. Některá očkování jsou ale doporučená. Prvním z nich je očkování proti hepatitidě B, protože se tato žloutenka vyskytuje mezi místním inuitským obyvatelstvem. Očkovat se proti ní by měli hlavně ti, kteří se s místními budou dostávat nějak více do styku. Očkování proti hepatitidě se nejspolehlivěji očkuje ve třech dávkách, kdy mezi dvěma je odstup 6 měsíců. Pokud ale budete potřebovat očkování rychleji, je možné vycestovat po zrychleném schématu očkování během 3 týdnů. Dalším doporučeným očkováním je vakcína proti vzteklině. Pohybuje se zde mnoho psů i divokých zvířat, která by mohla při kousnutí vzteklinou nakazit. Jedna vakcína proti vzteklině chrání na celý rok. Také je doporučeno zkontrolovat, zda máte aktuální přeočkování proti tetanu.

Zdravotní rizika v Grónsku

Pokud se chystáte do Grónska v zimním období, nebo máte v plánu polární výpravu, musíte počítat se silnými mrazy. Je potřeba se vybavit dostatečným vybavením, aby vám nehrozily omrzliny.

Čistota vody z vodovodu

Voda v Grónsku je jedna z nejčistších na světě. Čerpají ji ze sněhové pokrývky nebo místních jezer. S čistotou vody z vodovodu tedy není problém.

Oblíbené hotely: Grónsko

    Nenalezeny žádné záznamy.