Bezpečnost v Guineji-Bissau - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Guineji-Bissau

Je Guinea-Bissau bezpečná?

V současné době lze Guinea-Bissau považovat za zemi s průměrnou úrovní kriminality. Ještě před 15 lety tomu však nebylo, protože došlo k pokusu o převrat. Od té doby se situace celkem stabilizovala, přesto byste se měli vyhýbat některým oblastem. Jsou to například lokality sousedící se Senegalem v regionu Casamance.

V noci raději nevycházejte ven a nechoďte do odlehlejších lokalit sami. I přes den si hlídejte své osobní věci před zloději. Rozhodně u sebe nemějte moc hotovosti a cennosti. Ty by na vás jen zbytečně upozorňovaly a mohli byste se stát cílem místních gangů. Pokud by přece jenom došlo k přepadení, v žádném případě neklaďte odpor. Mějte u sebe spíše kopie cestovních dokladů.

Přírodní katastrofy

Jedinou katastrofou v zemi je ta hospodářská, která dělá z této destinace jednu z nejchudších na světě, což se pochopitelně promítá také do omezeného turismu.

Na co si dát v Guineji-Bissau pozor?

Připravte se na to, že turistická infrastruktura je na tom poměrně bídně. To znamená, že ničím neobvyklým není například provoz elektřiny jen několik hodin denně, včetně omezení dostupné užitkové vody. Hodně poškozená je celková veřejná infrastruktura. Pokud jde o ubytování, rozhodně nepočítejte s žádnou vysokou úrovní. Chudoba země dopadá na vše kolem sebe.

Postoj k alkoholu

I když se v Guinea-Bissau nachází asi 50 % muslimsky smýšlejících lidí, dostanete se jako nemuslimové k alkoholu nejrůznějšího typu. Od běžných piv, až po tvrdší pálenky. Dokonce si můžete do země dovézt až 2,5 litru alkoholu. Musí jít však o nápoje do 60 % alkoholu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Ankaře

Hilla Limann Highway No. 2

Accra-North

Accra

Tel.: +233(0) 30 2 223 540

Email: accra@embassy.mzv.cz