Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Guinea-Bissau: průvodce

25°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
GW flag

Guinea-Bissau

Hodnocení průvodce: 7.1

Guinea-Bissau je velice chudou destinací nacházející se v západní části Afriky. Destinace, která si prošla určitými převraty a bojem o nezávislost, se v současné době vzpamatovává a stává se výzvou pro dobrodružné turisty. Tento tropický ráj je spojen s dlouhou a někdy nepříliš lákavou historií. Jeho největší kouzlo spočívá především v kultuře, tamních národech a bohaté přírodě, ať už jde o faunu nebo flóru. Dovolená v Guinea-Bissau, to je odhalení jedinečné pevniny v kombinaci s několika přilehlými ostrůvky. Právě v této destinaci, můžete okusit výjimečné přírodní krásy, jimž jednoduše podlehnete.

Tato poloprezidentská republika je poměrně malé velikosti a nachází se mezi Senegalem a Guineu. Celé území je spjato spíše s menší nadmořskou výškou, což dokazuje nejvyšší vrchol ve výšce 262 metrů nad mořem. Dominantou Guinea-Bissau jsou například řeky Corubal, Geba a Cacheu. Dále je to také část Guinejské vysočiny. Z geografického hlediska mají na většině území velké zastoupení savany v kombinaci s bažinatými plážemi.

Co navštívit v Guineji-Bissau

Tato destinace je doslova výzvou. I přes nepříliš rozšířený turistický ruch se vám dostane možnosti realizovat hodně zajímavých aktivit. Ve městech můžete například navštívit tamní trhy a oddávat se nakupování. Na plážích jednoznačně vítězí odpočinek, koupání a potápění. Populární jsou i kanoe. Dívat se můžete například na líhnoucí se želvy a jejich přesun do moře, popřípadě dáte přednost jiným tvorům. Nakonec i příroda je velkým lákadlem, takže plánovat lze nejrůznější výlety do vnitrozemí.

Jako první byste měli navštívit Orango Islands National Park, který je situován na souostroví Bijagós. Právě tam objevíte biologickou rozmanitost na vlastní oči. Dále je to chráněná krajinná oblast označovaná jako Parque Nacional de los Bosques de Cantanhez. V této převážně zalesněné lokalitě se můžete kochat pohledem na slony, šimpanze a ostatní druhy zvířat. Jestliže budete mít chuť zabrousit do historie země, pak navštivte hlavní město Bissau, kde se rozléhá pevnost Fortaleza de Sao José da Amura, koloniální centrum Bissau Velho, mauzoleum, ale také památník Pidjiguiti Memorial, včetně národního muzea. Z dalších zajímavých měst Guinea-Bissau lze jmenovat třeba Bafatá, kde je památník Amilcara Cabrala a město Boloma nacházející se na ostrově Bubaque.

Místní kuchyně

Místní kuchyně se stane gastronomickým zážitkem pro nejednoho zahraničního turistu. Pokud se budete pohybovat u pobřeží, setkáte se v rámci jídelníčku nejčastěji s mořskými plody a s rýží. V okamžiku, kdy zavítáte více do vnitrozemí, bude to maso jehněčí a kozí, včetně oblíbené ingredience prosa. Hodně používané suroviny jsou obilniny, zelenina, ovoce, hrášek, rajčata, špenát, ale také koření v podobě chilli a pepře. Narazit můžete i na mouku z kasave. Před každým jídlem se nejprve konzumují polévky, kde jednoznačně vede ta Egusi. Pak si můžete dát některý z hlavních pokrmů, jakými je třeba Fufu. Nechybí ani delikatesy, jako jsou sušené rybí maso, místní placky vhodné k jakémukoliv jídlu a kombinace semen z melounů, dýní a tykví. V tomto směru si na své přijde dozajista každý.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce