Bezpečnost v Guineji - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Guineji

Je Guinea bezpečná?

Bezpečnost v Guineji je průměrná. Obvykle se liší podle jednotlivých oblastí. Například v hlavním městě Conakry se snažte být dostatečně obezřetní a dávejte si pozor na své osobní věci, protože zde mohou hrozit krádeže. V žádném případě sebou nenoste zbytečně moc cenností a vysokou hotovost. Pokud jde o noční procházky, na ty rovnou zapomeňte. Dokonce se nedoporučuje vyjíždět v noci ani automobilem.

Do ostatních oblastí Guineje raději vyrazte s průvodcem, který dokonale zná tamní prostředí. Díky tomu se vyhnete oblastem, kde vzniká riziko únosů.

Přírodní katastrofy

V rámci přírodních katastrof nemusíte mít při cestování po Guineji žádný strach. Nic takového vám v zemi hrozit nebude. Možná jen v období hodně silných dešťů si dejte pozor na některé lokální záplavy.

Na co si dát v Guineji pozor?

V zemi převládá hlavně muslimské náboženství, jež vyznává více jak 85 % místních obyvatel. Proto když cestujete do Guineje, snažte se dodržovat jistý společenský kodex podléhající této víře. Týká se to mimo jiné také vhodného oblečení. Ženy by rozhodně neměly chodit příliš odhalené.

Za nevkusné se považuje také to, když půjdete po ulici a budete jíst. Tomuto procesu je totiž třeba věnovat se v klidu.

Postoj k alkoholu

I když v zemi převládá muslimské náboženství, stejně najdete spoustu míst, kde si budete moci alkohol pořídit a konzumovat jej. Rozhodně to však nedělejte na veřejnosti.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky v Conakry

Siēge Agence OKB, KA 028

Almamya, Kaloum

Conakry

B.P. 2520

Tel.: +224/453799

Email: conakry@honorary.mzv.cz