Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Bezpečnost na Islandu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Island bezpečný?

Island se nikterak nevymyká z bezpečného standardu, pokud jde o kriminalitu v zemi. Ba naopak, díky menší hustotě osídlení ostrova na možné případy krádeží a podobné věci narazíte jen na vybraných místech nebo výjimečně. Stačí u sebe nenosit tak velkou hotovost a cennosti, čímž v plné míře eliminujete jakoukoliv ztrátu. Pozor si dejte určitě na užívání drog, protože ty jsou v zemi zakázané a hrozí veliké tresty.

Přírodní katastrofy

Vzhledem k tomu, že Island leží na dvou litosférických deskách, je třeba počítat s vulkanickými projevy. Ty mohou být menšího, ale i většího rázu. Proto se při výpravách do opuštěné přírody raději informujte o tom, jakým lokalitám se v tomto směru vyhnout. V takovém případě totiž hrozí nejenom otrava jedovatými plyny, ale také možné sesuvy půdy. Nebezpečná jsou i vulkanická jezírka s vysokou teplotou vody.

Na co si dát na Islandu pozor?

Na Islandu se setkáte s velice pohostinnou a příjemnou atmosférou, takže komunikace s místními bude jistě na dobré úrovni. Je však pravdou, že lidé se k vám budou chovat dobře za předpokladu, že to samé budete provádět i vy jim. Náboženská či etická omezení rozhodně neočekávejte.

Postoj k alkoholu

Skandinávské země jsou proslulé svým pozitivním postojem k alkoholu a nejinak je tomu i na Islandu. Jeho dostupnost je proto naprosto běžná. Nejvíce se pije hlavně o víkendech a v období volna. Pozor si dejte pouze na zvýšenou hranici při prodeji alkoholu. Alkohol se může prodávat a konzumovat až od dvaceti let.

Jestliže chcete okusit tradiční alkoholické nápoje Islandu, pak ochutnejte místní piva Viking, Thule a Egil´s. Vynikající se také speciální islandská pálenka nazývaná Brennivín.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Reykjavík

Ingólfsstreti 5

101 Reykjavík

Tel.: +354/5117 011

Email: reykjavik@honorary.mzv.cz

Oblíbené hotely: Island

 • Islandská pohlednice - letecké víkendy
  Island - Reykjavík
 • Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu - letecké víkendy
  Island - Reykjavík
 • Canopy By Hilton Reykjavik City Centre
  Island - Reykjavík
 • Fosshotel Reykjavík
  Island - Reykjavík
 • Oddsson
  Island - Reykjavík
 • 4,6Dobré
  Islandská pohlednice
  Island
 • Hotel Island
  Island - Reykjavík
 • Laxnes
  Island