Časté otázky cestovatelů na Island | cKlub.cz
Evropa

Časté otázky cestovatelů na Islandu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
To je možné pouze ve větších obchodech, jinak na odlehlejších místech s americkým dolarem jen stěží zaplatíte.
Dá se platit eurem?
Eurem lze platit v turisticky vyhledávaných lokalitách, dále jsou to supermarket a hotely. Není to však možné na každém místě, proto je lepší eura směnit za islandskou korunu.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je jazykem, který je na islandských školách běžně vyučován, takže s mladšími vrstevníky jistě nebudete mít žádný problém. Angličtinu použijete v podstatě na všech turistických místech, minimálně tu základní.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Za nejlevnější a dlouhodobě osvědčený způsob cestování po Islandu je považována autobusová doprava. Tu můžete využívat nejenom v rámci měst, ale také mezi nimi, respektive jednotlivými částmi ostrova. A pokud náhodou nechytnete autobus na zastávce, lze jej také stopnout. Stopování je ostatně celkem vyhledávaným způsobem přepravy. Chcete-li docílit vyššího komfortu, pronajměte si osobní automobil. Počítejte však s vyššími výdaji. Pozor byste si měli dát na to, po jakých cestách se na Islandu budete pohybovat, protože prašné cesty nejsou ničím neobvyklým. Dále lze zmínit i vnitrostátní leteckou přepravu, která je ovšem dost nákladná. Výjimkou nejsou ani vnitrostátní trajekty. Ty je lepší zarezervovat s dostatečným předstihem.
Jaká je dostupnost internetu na Islandu?
Bezdrátové Wifi připojení k internetu můžete získat buď na vybraných místech, jakými jsou hotely a turisticky vyhledávaná místa nebo se spolehnete na síť mobilních operátorů. V jejich případě je však nutné zmínit horší pokrytí signálem. To zpozorujete v podstatě ihned, co se vydáte mimo osídlená místa. Tam signál jednoduše není.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Na Island doletíte z letiště Václava Havla zhruba za necelé čtyři hodiny letu.

Oblíbené hotely: Island

 • Islandská pohlednice - letecké víkendy
  Island - Reykjavík
 • Gejzíry, ledovce, vodopády a fjordy Islandu - letecké víkendy
  Island - Reykjavík
 • Canopy By Hilton Reykjavik City Centre
  Island - Reykjavík
 • Fosshotel Reykjavík
  Island - Reykjavík
 • Oddsson
  Island - Reykjavík
 • 4,6Dobré
  Islandská pohlednice
  Island
 • Hotel Island
  Island - Reykjavík
 • Laxnes
  Island