Časté otázky cestovatelů po Japonsku | cKlub.cz
Asie

Časté otázky cestovatelů po Japonsku

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar používejte pouze pro výměnu na japonský jen, se kterým se platí v celé zemi.
Dá se platit eurem?
Euro je vedle dolaru další přijatelnou měnou pro výměnu za japonský jen, jež v České republice běžně neseženete.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou je to v Japonsku trochu obtížnější. Na turisticky frekventovanějších místech můžete narazit na Japonce, kteří budou mít snahu s vámi komunikovat anglicky. Nutno podotknout, že výslovnost a znalost tohoto jazyka se různí podle místa. Čím odlehlejší oblast navštívíte, tím klesá šance domluvit se anglicky.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Japonsko přináší cestovatelům hned několik možností cestování. Tou nejdražší variantou bude pravděpodobně letecká přeprava, kterou využijete spíše pro překonávání delších vzdáleností. Mezi oblíbené patří vlaková doprava, jež je na vysoké úrovni a za celkem přijatelné ceny vám nabídne téměř neomezené cestování po zemi. Pro zajímavost můžete vyzkoušet i nejrychlejší Super expresy. Hustou sítí se pyšní také autobusová doprava, která vychází finančně pravděpodobně nejlevněji. Ve větších městech se na ni spoléhejte určitě, pokud samozřejmě nevyužijete metro. Obávat se nemusíte ani půjčení automobilu, protože silnice v Japonsku jsou ve velice dobrém stavu. Akorát si pohlídejte jízdu vlevo. Nechcete-li být svazováni žádnými jízdními řády, pak ve větších městech vsaďte na půjčení kola. Za ně zaplatíte nejméně.
Jaká je dostupnost internetu v Japonsku?
Internet hledejte v Japonsku především v internetových kavárnách ve velkých městech. Většina hotelů jej nabízí i svým klientům. Ten bezplatný však může být spojen s velkým přetížením. I když existujte datový roaming českých operátorů, vyplatí se spíše pronajmout si mobilní telefon s kreditem přímo v Japonsku. Alespoň nebudete mít problémy s jakoukoliv nekompatibilitou díky využívání jiného typu sítě.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
V závislosti na tom, jaký ostrov se stane vaší cílovou destinací počítejte s časovou náročností od 12,5 do 15,5 hodiny letu.

Oblíbené hotely: Japonsko

 • Diamond Princess
  Japonsko
 • Japonsko – to nejlepší z ostrova Honšú
  Japonsko - Tokyo
 • od 5 890 Kč
  4,6Dobré
  Msc Splendida
  Japonsko
 • Ms Westerdam
  Japonsko
 • 4,15Dobré
  Japonsko, Jižní Korea Z Fukuoky Na Lodi Costa Neoromantica - 394036493P
  Japonsko