Dovolená Japonsko - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Japonsko 2023

Nejlevnější dovolená Japonsko 2023

od 5 890 Kč
4,6Dobré
Japonsko
26. 9. 2023 - 3. 10. 2023 (8 dní)
All Inclusive
od 18 740 Kč
30. 9. 2023 - 7. 10. 2023 (8 dní) -9 %
Plná penze
od 13 850 Kč
3. 10. 2023 - 10. 10. 2023 (8 dní)
Plná penze
od 13 850 Kč
Zobrazit další termíny (62)

Dovolená Japonsko: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Tokio
Úřední jazyk japonština
Rozloha 377 972 km²
Oficiální měna japonský jen
Hlavní náboženství šintoismus, buddhismus
Časové pásmo UTC+9
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? Ne
Počasí v Japonsku
Počasí v Japonsku je hodně oceánské a liší se v různých oblastech jednotlivých ostrovů. Například sněhové srážky můžete očekávat spíše na západě, jinak zimy nejsou tak chladné. Vlivem monzunového podnebí je podzim spojen s vyšším výskytem dešťových srážek, které jsou mnohdy doprovázeny i nepříjemným
Více informací
Měna v Japonsku
Nebojte se v Japonskou používat platební kartu. Bezhotovostní platební styk je poměrně rozšířený a narazíte na něj nejenom v hotelích, ale také v restauracích a v mnoha větších obchodech. Tím odpadá nutnost, nosit se sebou příliš velkou hotovost. V žádném případě se nepokoušejte smlouvat o cenách
Více informací
Vízum do Japonska 2023 - jaké doklady potřebuji
Při cestě do Japonska byste si měli nejprve připravit cestovní pas. Jeho platnost musí být ještě dva měsíce poté, co plánujete návrat ze země. Pokud si chcete půjčovat automobil, nezapomeňte si mezinárodní řidičský průkaz. Cestovní pojištění je samozřejmostí. Vízum do Japonska Pro Českou repub
Více informací

Dovolená v Japonsku

Zájezd do Japonska s dokonalou organizací a vynikajícím ubytováním na vhodném místě. K tomu si připočtěte ještě polopenzi, plnou penzi nebo all inclusive. Přesně takhle může vypadat dovolená v Japonsku, která vám poodhalí přednosti této země. Zájezdy do Japonska jsou realizovány v nejrůznějších podobách a dokáží plnohodnotně splnit vaše představy. Země s odlišnou kulturou je dovolenkovým rájem pro náročné.

Poznejte historické památky, tamní kulturu, jedinečnou gastronomii a přátelskou povahu tamních obyvatel. Nejlevnější dovolená v Japonsku se nemusí odehrávat pouze v Tokiu, ale také v ostatní částech této destinace. Velkou výzvou se vám stane například divoká a překrásná příroda. Užijte si exotiku v tom správném slova smyslu a vyberte si zájezd do Japonska, jenž bude vašim potřebám vyhovovat nejvíce.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar používejte pouze pro výměnu na japonský jen, se kterým se platí v celé zemi.
Dá se platit eurem?
Euro je vedle dolaru další přijatelnou měnou pro výměnu za japonský jen, jež v České republice běžně neseženete.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou je to v Japonsku trochu obtížnější. Na turisticky frekventovanějších místech můžete narazit na Japonce, kteří budou mít snahu s vámi komunikovat anglicky. Nutno podotknout, že výslovnost a znalost tohoto jazyka se různí podle místa. Čím odlehlejší oblast navštívíte, tím klesá šance domluvit se anglicky.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Japonsko přináší cestovatelům hned několik možností cestování. Tou nejdražší variantou bude pravděpodobně letecká přeprava, kterou využijete spíše pro překonávání delších vzdáleností. Mezi oblíbené patří vlaková doprava, jež je na vysoké úrovni a za celkem přijatelné ceny vám nabídne téměř neomezené cestování po zemi. Pro zajímavost můžete vyzkoušet i nejrychlejší Super expresy. Hustou sítí se pyšní také autobusová doprava, která vychází finančně pravděpodobně nejlevněji. Ve větších městech se na ni spoléhejte určitě, pokud samozřejmě nevyužijete metro. Obávat se nemusíte ani půjčení automobilu, protože silnice v Japonsku jsou ve velice dobrém stavu. Akorát si pohlídejte jízdu vlevo. Nechcete-li být svazováni žádnými jízdními řády, pak ve větších městech vsaďte na půjčení kola. Za ně zaplatíte nejméně.
Jaká je dostupnost internetu v Japonsku?
Internet hledejte v Japonsku především v internetových kavárnách ve velkých městech. Většina hotelů jej nabízí i svým klientům. Ten bezplatný však může být spojen s velkým přetížením. I když existujte datový roaming českých operátorů, vyplatí se spíše pronajmout si mobilní telefon s kreditem přímo v Japonsku. Alespoň nebudete mít problémy s jakoukoliv nekompatibilitou díky využívání jiného typu sítě.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
V závislosti na tom, jaký ostrov se stane vaší cílovou destinací počítejte s časovou náročností od 12,5 do 15,5 hodiny letu.