Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Japonsko: průvodce

33°C
Aktuálně
16.3°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
JP flag

Japonsko

Hodnocení průvodce: 9.3

Cestování po Japonsku je mimořádné díky své pestrosti. Země totiž spojuje tradiční styl života s tím moderním. Kulturně zaměřená destinace vám nabídne poznání starých mnichů, umožní nahlédnout na tance slavných gejš a zároveň otevře pohled na dynamická a osvětlená japonská města. Japonsko dokáže hodně nabídnout nejenom bohatým turistům, ale také skromným cestovatelům, protože pro každého připraví něco. Při návštěvě této pohostinné země prožijete i spoustu gastronomických zážitků. V případě poznávání vás čeká velice zajímavé geografické rozložení země.

Vzhledem k tomu, že Japonsko je ostrovním státem nacházejícím se na tektonických deskách, velká část povrchu je hornatého charakteru. Od divokých květů rostlin v nížinách se tak můžete pohodlně přesunout ke stoupajícím vrcholkům hor a starobylým svatyním. Nejvyšší horou Japonska je Fudži zařazená do seznamu pověstných japonských třítisícovek. Toto souostroví v Tichém oceánu skládající se ze známých ostrovů, jakými jsou Kjúšu, Hokkaidó, Šikoku nebo Honšú vám při návštěvě zkrátka vyrazí dech.

Průvodce pro oblíbené destinace: Japonsko

Co navštívit v Japonsku

Spousta lidí vyráží do Japonska za odpočinkem a relaxací. Tato země vám v tomto směru připraví bezpočet nejrůznějších aktivit. Oddávat se můžete například koupání a vodním sportům na proslulých japonských plážích. Velice oblíbený a specifický je i noční život a zábava s ním spojená. Pokud vás zrovna nebaví nákupy a chcete poznávat více než jenom udržované parky velkoměst, podívejte se na mapu Japonska a začněte cestovat.

Poznávání této země může započít v japonských městech. Tím hlavním je samozřejmě Tokio, které si vás podmaní ruchem, moderními technologiemi, ale i řadou historických památek. Tradiční japonskou kulturu hledejte ve čtvrti zvané Asakusa. Za zmínku stojí císařský palác Kókjo, svatyně Nogi a chrám Sensoji. Patřičné atmosféry se vám dostane na rybích trzích Cukidži. Z novodobějších staveb lze jmenovat Tokia Skytree, Tokio Metropolitan Government Building a monumentální Tokijskou věž. Za zelení pak vyrazte do Císařských zahrad.

Na seznam výjimečných měst je také Kyoto, což je bývalé město Japonska. Zde si nenechte ujít nejzachovalejší památkový komplex Nijo, který je mimo jiné na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Lákavou podívanou nabízí císařský palác Sento Palace a návštěva opičího parku Arashiyama Monkey Park Iwatayama. Vyhledáváte-li spíše zábavu, směřujte do čtvrti Gion – Geisha District. Ujít si nenechte tradiční trhy Nishiki Market. Ve městě se pak vyjímá moderní objekt zvaný Kyoto Tower. Své kouzlo s válečnou historií má město Hirošima, kde navštivte Památník míru. Chcete-li spojit město s národním parkem, hledejte v mapě název Nikkó.

Je pravdou, že Japonsko je doslova zemí protikladů. Opakem velkých metropolí je malebný venkov, který zhmotňuje kupříkladu Shirakawa. Vypravit se můžete třeba do starého buddhistického centra Nara, jehož symbolem jsou malí posvátní jeleni. Milovníci historie a starých hradů si přijdou na své při návštěvě Bitchu Matsuyama. Tento hrad byl postaven ve 13. století a leží kousek od hory Takahashi. Jestliže tíhnete více k přírodě, poznejte Národní park Daisetsuzan. Ten ukrývá nedotčenou přírodu, v níž žijí medvědi, jeleni a další divoká zvěř. Tento park získává své osobité kouzlo především na podzim.

Když se řekne Japonsko, nabízí se poznávání přilehlých ostrovů. Mezi ty hodně známé se řadí Mijadžima, kde se tyčí svatyně Icukušima. Ta je zanesena na seznamu světového dědictví UNESCO. Dále můžete navštívit budhistický chrám Daisho-in nebo bránu Torii vysokou 16 metrů. Milovníky historie nadchne dřevěný pavilon Senjokaku z 16. století. Kapitolou samou o sobě je Okinawa, což je oblast lagun a ostrovů, kde si přijdou na své hlavně milovníci podmořského světa. Tato lokalita je pro potápění, jako stvořená.

Pokud vám bude tohle všechno málo, navštivte ještě Nejsevernější ostrov Japonska zvaný Sapporo. Ve stejnojmenné metropoli se můžete podívat a tržiště Nijo nebo skončíte v zábavní čtvrti Susukino. Vyhledávaný je tu příměstský park Moerunuma Park. Dalším cílem se stane město Nagoya, ve němž si nenechte ujít svatyni Atsuta a Muzeum železnic. Jestliže prahnete po relaxaci, lázně Beppu budou tou správnou volbou.

V Japonsku se samozřejmě nachází i spousta krásných pláží, kde budete relaxovat a věnovat se vodním hrátkám. Některé z nich leží u moderních hotelů, jiné jsou odlehlé a přináší patřičnou dávku soukromí. Na své si v tomto směru přijde každý cestovatel. Za zmínku stojí určitě pláže jako Zanpa, Takahama, Katsurahama, Mibaru, Sunayama, Otaru, Hirizo, Odaiba, Tsukigahama a Yonaha Maehama.

Místní kuchyně

Při návštěvě Japonska se vám dostane možnosti poznat velice originální a lahodnou stránku místní kuchyně. Japonské potraviny využívané při vaření jsou totiž specifické oproti ostatním evropským zvykům. Nejčastěji se setkáte s mořskými plody a rybami, což je vzhledem k ostrovnímu charakteru Japonska naprosto zřejmé. Dále je to zelenina, sója, rýže a nejrůznější dochucovadla. V Japonsku si lidé dávají záležet nejenom na chuti pokrmu, ale také na jeho prezentaci. Pokud chcete ochutnat typická japonská jídla, pak si dejte Sukijaki, což jsou nudle s vepřovým masem na způsob polévky. Oblíbené jsou kořeněné ryby Tempura, speciální kuřecí špízy Jakitori a japonské nudle Soba a Udon. K Japonsku neodmyslitelně patří také Suši v podobě kousků syrových ryb.

Pokud si chcete z Japonska odvézt komplexní a nezapomenutelný zážitek se vším všudy, potom si dopřávejte ty nejznámější speciality této země. Kromě výše zmíněných je to slaná palačinka Okonomiyaki, tradiční pouliční jídlo z Ósaky zvané Takoyaki a jídlo Katsukarē. Jestliže znáte populární hot pot, pak okuste jeho japonskou variaci zvanou Shabu-shabu. Vynikající jsou také plněné knedlíčky Gyoza a rychlá svačinka v podání Onigiri. Z pohledu nápojů ochutnejte japonské sake, což je alkoholický nápoj z rýže a rýžových kvasinek. Své zastoupení tu má i místní pivo a v některých provinciích je to japonské víno. Co se týká nealkoholických nápojů, je to určitě japonský čaj.
 


 

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Japonsko

 • od 25 250 Kč
  Msc Splendida
  Japonsko
 • Diamond Princess
  Japonsko
 • Japonsko – to nejlepší z ostrova Honšú
  Japonsko - Tokyo
 • Ms Westerdam
  Japonsko
 • 4,15Dobré
  Japonsko, Jižní Korea Z Fukuoky Na Lodi Costa Neoromantica - 394036493P
  Japonsko

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré