Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Bezpečnost v Jemenu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Jemen bezpečný?

V Jemenu v současné době vládne občanská válka a v negativním slova smyslu se projevují extremistické organizace typu Al Kaida. Proto je většina území považována za nebezpečné. S tím samozřejmě vzrostla i dříve celkem minimální kriminalita. Velkým rizikem jsou hlavně únosy turistů.

Značné nebezpečí představuje také hranice mezi Jemenem a Saudskou Arábií, kde se bez policejního dozoru, který si mimochodem musíte zaplatit, v podstatě vůbec nedostanete.

Přírodní katastrofy

V Jemenu se s největší pravděpodobností nesetkáte s žádnými ryze přírodními katastrofami, jež by vás ohrožovaly na životě.

Na co si dát v Jemenu pozor?

I když je Jemen jedním státem, stále zde platí pomyslné hranice mezi severem a jihem, což sebou přináší další riziko cestování. Nejenom, že musíte platit poplatky za překročení hranic, ale bez vhodného průvodce se v těchto místech můžete dostat do velkých problémů.

Obecně platí, že v zemi není dovoleno fotografovat cokoliv vojenského nebo policejního. Dokonce byste neměli fotit ani tamní ženy. Teprve poté, co oslovíte jejich manžely a dostanete k takovému kroku svolení.

Postoj k alkoholu

Vzhledem k tomu, že v Jemenu jednoznačně převládá islámské náboženství, promítá se to také do dostupnosti alkoholu, který je běžně zakázaný. Pokud se ale ubytujete v lepších hotelích, určitě se k němu dostanete.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Jemenu

Saad Bin Gharir Street

Al-Nuzha District

11693 Rijád

P.O.B. 94305

Tel.: +966/11/4503617-8

Email: riyadh@embassy.mzv.cz