Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Jihoafrické republiky

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na většině turistických místech (hotely, restaurace, banky, směnárny či některé obchody) se dá platit dolarem, ale stejně doporučujeme mít i dostatek hotovosti.
Dá se platit eurem?
Ano, na většině turistických místech (hotely, restaurace, banky, směnárny či některé obchody) se dá platit eurem, ale stejně doporučujeme mít i dostatek hotovosti.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina patří mezi hlavní úřední jazyky v Jihoafrické republice, takže se s ní bez problému všude domluvíte.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vnitrostátní doprava je vzhledem k velké rozloze země trochu specifická. Na velké vzdálenosti je nejlepší variantou letecká přeprava. Pokud chcete shlédnout ta nejhezčí místa v Jihoafrické republice, půjčte si auto, protože kromě svobody v rozhodování ušetříte také dost peněz. Auta se dají půjčit celkem levně a využít můžete také půjčení a vrácení na jiném místě. Jezdí se zde vlevo. Stav hlavních silnic je velmi dobrý a kromě okolí velkých měst není ani příliš hustý provoz. Pozor, benzin natankujete pouze ve městě, uprostřed pole či dálnice žádné benzinové pumpy nenajdete. Autobusová doprava není v JAR nejhorší, disponuje celkem hustou a autobusy jsou pohodlné a celkem moderní, ale také tomu odpovídá cena. Dostanete se s nimi pouze do větších měst, do menších měst jezdí pouze mikrobusy, které jsou v horším stavu a jezdí i do slumů, kterým je lepší se vyhnout. Městská doprava funguje pouze v Johannesburgu, ostatní města žádnou hromadnou dopravu, jak jí známe u nás, nenabízí.
Jaká je dostupnost internetu v Jihoafrické republice?
Internetové kavárny jsou v JAR téměř všude dostupné. Wi-Fi připojení je dnes už také téměř samozřejmostí ve všech hotelech, penzionech či restauracích, o kvalitě a rychlosti připojení už tolik mluvit nemůžeme. Pro nalezení trasy nebo informací to však stačí. Horší může být pokrytí mobilním signálem, proto se příliš nespoléhejte na internet v mobilu.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná doba letu se liší dle doby strávené mezipřistáním. Průměrně může let trvat kolem 13 hodin i více.