Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Očkování do Jihoafrické republiky

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

V případe, že jste navštívili oblast s výskytem žluté zimnice, musíte předložit platný mezinárodní očkovací průkaz, kde je uvedeno, že jste proti této nemoci očkovaný. Do JAR se dále doporučují klasická cestovní očkování proti žloutence typu A i B a břišnímu tyfu. Měli byste si také zkontrolovat platnost očkování proti tetanu, záškrtu a spalničkám. Malárie se na většině území nevyskytuje, užívání antimalarik je však nutné celoročně při cestách severně od Pretorie do provincie Limpopo a Národního parku Kruger nebo při pozemním přejezdu pohraničím s Mozambikem a Zimbabwe.

Zdravotní rizika v Jihoafrické republice

V Jihoafrické republice svítí slunce téměř celoročně, proto si pořiďte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a ideálně také pokrývku hlavy. Některé oblasti může trápit výskyt komárů, doporučují se proto účinné repelenty. V národních parcích v provincii Kwa-Zulu Natal doporučujeme také preventivně antimalarika. Zemi trápí vysoký počet nakažených virem HIV, proto buďte opatrní, obzvlášť pokud máte nějaké otevřené poranění. Vzhledem k výskytu volně žijících živočichů může dojít i ke kontaktu se zvěří, buďte tedy obezřetní. Při návštěvě národních parků/safari dbejte pokynů průvodců a zbytečně neriskujte.

Čistota vody z vodovodu

V Jihoafrické republice je voda z vodovodu pitná, pokud jste však citlivý na zažívací obtíže, pijte raději vodu balenou.