Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Bezpečnost v Kataru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Katar bezpečný?

Kriminalita není v Kataru vysoká. Je to dokonce jedna z nejbezpečnějších zemí svět. Ulice zde monitorují kamery. Je to nicméně muslimská země a pro klidný pobyt je třeba respektovat některá jejich pravidla. Ve velkých městech buďte obezřetní na místech, kde se shromažďuje větší množství lidí, mohlo by dojít ke kapesním krádežím. Závažnější zločiny se zde objevují minimálně.

Na co si dát v Kataru pozor?

V Kataru respektujte pravidla muslimského náboženství. Nesmíte zde pít alkohol ani užívat drogy. Ženy by měly být při pohybu v katarských ulicích alespoň mírně zahaleny. Doporučuje se zakrýt ramena a kolena. Ideální je, pokud se žena pohybuje po ulici vždy s mužem. Ale není povoleno projevovat opačnému pohlaví náklonost na veřejnosti. Je možné chodit zde v plavkách, ale pouze z bazénu nebo na pláži. Dávejte si také pozor na fotografování. Místní na něj mohou být náchylnější zvláště, pokud chcete fotografovat ženy. Nejlepší je vždy je poprosit o povolení. Pravidla jsou ještě tvrdší v době, kdy je měsíc Ramadán. V té době muslimové přes den nic nejí ani nepijí a je slušné omezit konzumaci jídel v jejich dohledu.

Katar nemá nyní dobré vztahy se sousedními státy. Pokud byste tedy chtěli do Kataru přijet ze Saudské Arábie nebo překračovat tuto hranici opačně, nebude to možné. Letecká spojení do země od nás fungují bez problémů.

Přírodní katastrofy

Katar není místem, kde by často hrozily přírodní katastrofy. Jediné, co místní sužuje je velké horko. Ojediněle může v létě přijít písečná bouře.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Kataru oficiálně zcela zakázán. Výjimečně dostanete možnost koupit alkohol v hotelu, nesmíte si jej vychutnávat na veřejnosti. Velmi tvrdé tresty se udělují za řízení automobilu pod vlivem.

Podmínky vstupu do země a další opatření související se šířením Covid-19

ČR je Katarem vedena jako země s vysokým rizikem nákazy. Cestující tak musí ještě před odletem na Katar předložit negativní test na koronavirus (ne starší než 48 hodin) z jednoho z akreditovaných testovací středisek COVID-19. Bez ohledu na negativní test je po příletu nutné nastoupit do týdenní karantény na vlastní náklady do jednoho z hotelů, které fungují jako karanténní zařízení. Následně musí cestující podstoupit další test. V závislosti na jeho výsledku bude karanténa v tomtéž týdnu buď ukončena, nebo prodloužena.

Při návratu do Česka musí každý vyplnit příjezdový formulář a získat negativní výsledek PCR testu nebo nastoupit do karantény. 

Důležité kontakty

Policie, Požární sbor, Záchranná služba - 999

Informace o telefonních číslech – 180

Imigrační a pasová kontrola (na letišti) – 4465 6490

Celnice – 4465 6080

Stálá konzulární diplomatická služba Velvyslanectví České republiky ve Státě Kuvajt (akreditace pro Stát Katar):

+ 965/6679 88 81, 965/6679 88 83

Oblíbené hotely: Katar

 • od 32 249 Kč
  Banana Island Resort
  Katar - Doha
 • Sealine Beach A Murwab Resort
  Katar
 • od 29 299 Kč
  St. Regis
  Katar - Doha
 • od 32 989 Kč
  Sheraton Grand Doha
  Katar - Doha
 • Doha Marriott
  Katar - Doha
 • Holiday Villa Hotel & Residence Doha
  Katar - Doha
 • Sharq Village & Spa By Ritz-Carlton
  Katar - Doha
 • Grand Hyatt
  Katar - Doha
 • Ritz Carlton Doha
  Katar - Doha
 • Holiday Inn Doha
  Katar - Doha
 • od 24 399 Kč
  Grand Hyatt Doha & Villas (Doha)
  Katar - Doha
 • od 33 990 Kč
  Marsa Malaz Kempinski
  Katar - Doha