Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Lesothu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Lesotho bezpečné?

Bezpečnostní situace v Lesothu je na dobré úrovni. Trochu zvýšenou kriminalitu můžete očekávat ve velkých městech, mezi něž samozřejmě patří i to hlavní Maseru. Na místech s hustou koncetrací lidí si raději hlídejte své osobní věci. Pokud se budete pohybovat mimo města, stanete se spíše raritou pro občany, kteří k vám budou přistupovat s přívětivostí, a nikoliv s úmyslem krádeže.

Přírodní katastrofy

Žádných vyšších rizik z pohledu přírodních katastrof se obávat nemusíte. Dávejte si pozor jen na dvě menší drobnosti. Pokud se do Lesotha vydáte v zimě, dbejte rad místních a nevydávejte se do oblastí, kde mohou hrozit laviny. Naopak v létě nepodceňujte lokální deště, z nichž vznikají menší záplaty, a hlavně sesuvy půdy.

Na co si dát v Lesothu pozor?

Z pohledu náboženství nebo společenského chování se nemusíte omezovat. Určitou nezvyklostí pro mnohé turisty mohou být žebrající děti u silnic. Někdy vás podobným způsobem mohou obtěžovat i dospělí s nabídkou nejrůznějších služeb, jen aby z vás dostali alespoň nějaké peníze. Úplatky v zemi nejsou ničím neobvyklým, takže spoustu věcí i mezi policisty vyřídíte tím, že jednoduše dáte úplatek. O něj si mohou někteří jednici říci.

Postoj k alkoholu

S dostupností alkohol v Lesothu pravděpodobně nebudete mít žádný problém. Kromě tamních destilátů narazíte také na dovozový sortiment ve velkých městech.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Pretorii

936 Pretorius Street

Arcadia

0083 Pretoria

Tel.: +27 12 431 2380

Email: pretoria@embassy.mzv.cz