Časté otázky cestovatelů do Lesotha | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Lesotha

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar není v Lesothu využívanou měnou. Navíc vám díky omezenému výskytu směnáren neposouží ani k výměně peněz.
Dá se platit eurem?
Euro je na tom obdobně jako americký dolar. Nikde s ním nezaplatíte a nebudete jej moci kvůli absenci směnáren vyměnit za lesothské loti.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, úředním jazykem země je angličtina, takže ve velkých městech byste neměli mít problémy s domluvou. V odlehlejších oblastech bude převládat tamní nářečí zvané sesotho, ale také xhosa a zulština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k omezenější dopravě v Lesothu se vám nabízí jen několik způsobů přepravy. Zvolit můžete například sdílenou přepravu nebo tu veřejnou. Narazit lze také na velmi nízké ceny dálkových taxi služeb. Nejlepší je však využít pronájem automobilu, který vám při poznávání Lesotha dává neomezené možnosti. Počítat byste však měli s tím, že po asfaltovém povrchu budete jezdit pouze na hlavních tazích, jinak je všude šotolina. Jezdí se vlevo. Pozor si dávejte na pastevce a stáda zvířat na silnicích.
Jaká je dostupnost internetu v Lesothu?
Přístup k internetu vám bude umožněn především ve velkých městech. A to nejčastěji formou internetových kaváren, v lepších hotelích či některých vybraných turisticky vyhledávaných lokalitách. Využít lze samozřejmě i mobilního internetu od místních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Lesotha se z letiště Václava Havla dopravíte zhruba za 16 až 18 hodin letu.