Bezpečnost v Libanonu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Asie

Bezpečnost v Libanonu

Je Libanon bezpečný?

I když je Libanon zemí skvostu a pomyslného luxusu, přesto zde na kriminalitu narazíte. V hlavním městě Bejrútu to bude pravděpodobně v běžné míře. To znamená drobné krádeže a pouliční zlodějíčci. Proto si hlídejte své osobní věci, nenoste u sebe příliš hotovosti a dražší cennosti nechávejte v hotelovém trezoru.

Mnohem vyšším rizikem mohou být možnosti únosů a střety tamních obyvatel, jež vyúsťují na základě politické situace. Proto je vhodné se do některých oblastí jednoduše nepouštět. Ať už jde o lokality Hermel, Tripolis, Baalbek, uprchlické tábory na jihu a údolí Biká´a. Tam se snažte držet raději hlavních silničních tahů a nikam jinam nesjíždějte.

Přírodní katastrofy

Při návštěvě Libanonu vás nečeká pravděpodobně žádné nebezpečí z pohledu přírodních katastrof. V tomto směru se není čeho obávat.

Na co si dát v Libanonu pozor?

Pozor byste si měli dát pouze na styl svého oblékání a chování. V Libanonu jsou celkem rovnoměrně rozdělena dvě odlišná náboženství. Křesťanství a muslimové. A právě v oblastech s větších výskytem muslimů je vhodné dodržovat jistý kodex ošacení. Například ženy by neměly chodit příliš odhalené. Do některých mešit mohou mít dokonce zakázaný vstup. V křesťanských oblastech se s ničím podobným nesetkáte. U muslimů si pohlídejte jejich svátek Ramadán a podobné zvyklosti, jež vás mohou v určitých směrech trochu omezit.

Postoj k alkoholu

I když v zemi dochází k mísení křesťanského a muslimského náboženství, s dostupností alkoholu pravděpodobně nebudete mít žádný problém. Alkohol rozhodně není žádným tabu a zakoupit si jej budete moci i mimo restaurace a hotelové komplexy.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Libanonu

P. O. Box 40 195

Baabda

Republic of Lebanon

Tel.: +961 (0)5 929 010

Email: beirut@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Libanon

  • Libanon – křižovatka civilizací
    Libanon - Bejrút
  • Libanonská pohlednice
    Libanon - Bejrút