Asie

Průvodce pro Libanon

26°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Libanon

Hodnocení průvodce: 9.3

Libanon je malým státem na pomyslné hranici mezi Západem a Blízkým východem. Fascinující země, která je plná nejrůznějších krás pocházejících jak z doby minulé a historické, tak z té moderní. Libanon je v tomto směru na rozmezí mezi tradicemi a novodobým životním stylem. Toto půlení se promítá také do kultury, náboženství, zvyklostí a mnohých dalších věcí. Luxusní plážová letoviska, překrásné horské masivy, výhledy a majestátní zříceniny. To všechno můžete okusit na plánované dovolené v Libanonu. Kromě přírodních zajímavostí na vás čeká i perla tohoto státu, kterou je hlavní město Bejrút. Jedn...

Libanon je malým státem na pomyslné hranici mezi Západem a Blízkým východem. Fascinující země, která je plná nejrůznějších krás pocházejících jak z doby minulé a historické, tak z té moderní. Libanon je v tomto směru na rozmezí mezi tradicemi a novodobým životním stylem. Toto půlení se promítá také do kultury, náboženství, zvyklostí a mnohých dalších věcí. Luxusní plážová letoviska, překrásné horské masivy, výhledy a majestátní zříceniny. To všechno můžete okusit na plánované dovolené v Libanonu. Kromě přírodních zajímavostí na vás čeká i perla tohoto státu, kterou je hlavní město Bejrút. Jedno z nejhezčích měst široko daleko.

Libanon je pokryt převážně hornatou krajinou, což dokazují dvě nejznámější pohoří Antilibanon a Libanon. Mezi nimi se pak nachází údolí Bikáe. Od rozlehlých hor můžete sestoupit k zachovalým cedrovým lesům. Východ Libanonu je spojen s mořskou hladinou Středozemního moře, a to asi v délce 225 kilometrů. Při návštěvě této země máte jistotu, že budete moci okusit od každého trochu. Navíc vřelost tamních obyvatel jen umocní cestovatelský zážitek z poznávání Libanonu.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Bejrút
Úřední jazyk arabština
Rozloha 10 452 km²
Oficiální měna libanonská libra
Hlavní náboženství muslimské, křesťanství
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat v Libanonu

Ze všeho nejdříve byste měli navštívit pověstné pláže Libanonu, které lákají každoročně spoustu turistů. Na písečných plážích se mimo jiné lze oddávat vodním aktivitám. Pokud se vydáte do vnitrozemí Libanonu, určitě u vás zvítězí treky. Spousta stezek a cest skrze krásná pohoří vyvolávají pocit blaženosti a přinesou vám bezpočet nádherných výhledů. A kdybyste náhodou uvažovali o tom, že do Libanonu vyrazíte v zimě, pak se neobávejte žádné nudy. Horská střediska jsou totiž pokryta sněhem a vybízí k zimním sportům. Od sjezdového lyžování až po běžky. Libanon má co nabídnout během libovolného ročního období.

Už samotný pohled na mapu Libanonu do značné míry prozrazuje, co všechno vás čeká. Při návštěvě Bejrútu si nenechte ujít spoustu křesťanských chrámů, ale také muslimských mešit. Podívat se můžete do velkých nákupních center a na prestižní univerzitu. Z tohoto moderního světa vás pak vymaní město Byblos označované jako město fénické civilizace. Spoustu historických památek naleznete v městě Týros a Anjar. Typickou římskou pamětihodností jsou ruiny Baalbek, což dokazují sloupy Jupiterova chrámu. Zajet se můžete podívat na 255 metrů vysoký vodopád nacházející se v Baatara Gorge. A pokud prahnete po přírodě a přemíře zeleně, vydejte se na stezku do cedrového lesa a do svatého údolí.

Místní kuchyně

Libanonskou kuchyni si musí zamilovat jakýkoliv strávník, protože je pestrá, chutná a zdravá. Na jídelním lístku se nejčastěji setkáte s bezpočtem nejrůznějších druhů koření, jež jsou aplikována na mořské plody a maso. Vzhledem k náboženství v zemi je konzumováno jehněčí a skopové. Typickými přílohami jsou kuskus, rýže a spousta zeleniny. I to ve výsledku dodává jistou pestrobarevnost prezentovaným pokrmům. Ochutnat můžete například Sambousek, což je jehněčí maso plněné sýrem, mátou a oříšky. Dále jsou to taštičky z těsta z jehněčího masa a bulguru zvané Kibbey Makli. Rajčatový salát s bulgurem je Tabúleh a kaše z vařené cizrny se jmenuje celkem netradičně – Hummus. Pokud si budete chtít dát opečený lilek, hledejte název Baba Ganuš a jestli dostanete chuť na opečené jehněčí maso, zkuste Shish Taouk.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Libanon

    Nenalezeny žádné záznamy.

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
6.5Dobré
8.7Skvělé
8.3Skvělé
7.9Dobré
7.8Dobré