Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Časté otázky cestovatelů do Libanonu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, americký dolar je takovou neoficiální měnou Libanonu. Zaplatit s ním můžete téměř všude, a dokonce narazíte i na spoustu cen uváděných právě v amerických dolarech.
Dá se platit eurem?
V eurech moc věcí nezaplatíte. Využít je můžete spíše ke směně za jinou měnu.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte na většině turistky vyhledávaných místech, od letiště, přes hotely, až po restaurace a podobné podniky. V odlehlejších lokalitách se setkáte spíše s arabštinou či lámanou angličtinou.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k menší velikosti Libanonu se připravte na to, že prostřednictvím železnice ani letecké dopravy v rámci státu asi cestovat nebudete. Hlavní dopravní prostředky fungují především po silnici, takže v tomto směru se vám nabízí dvě řešení. Levnější je bezpochyby autobusová přeprava, která je spolehlivá a přináší odpovídající komfort. Cestovat se dá ještě levněji, a to za pomoci sdílené dopravy, kdy budete cestovat v malých minibusech nebo v autech o šesti osobách. Dražší alternativou je půjčení automobilu. Tuto variantu využívejte spíše v okamžiku, kdy se rozhodnete navštívit odlehlejší části Libanonu. Hlavní silnice jsou v dobrém stavu, ty menší a venkovské už mohou být spjaty s horší kvalitou.
Jaká je dostupnost internetu v Libanonu?
Ve větších městech jsou k dispozici internetové kavárny. K bezplatnému internetu máte možnost dostat se ve vybraných hotelích, ale i v některých lepších restauracích. Existujte samozřejmě možnost využití služeb tamních operátorů poskytujících datové služby za přijatelné ceny.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Libanonu se z letiště Václava Havla dostanete zhruba za 3,5 hodiny letu.

Oblíbené hotely: Libanon

  • Libanon – křižovatka civilizací
    Libanon - Bejrút
  • Libanonská pohlednice
    Libanon - Bejrút