Oceánie

Bezpečnost na Lomboku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Lombok bezpečný?

Ano, bezpečnostní situace na Lomboku je dobrá. Abyste se vyhnuli jakýmkoliv komplikacím při dovolené na ostrově, snažte se dodržovat několik základních pravidel. Hlídejte si své osobní věci a nenoste u sebe příliš hodnotné cennosti a spoustu peněz. Pokud budete vyrážet do vnitrozemí například na projížďky na motocyklech, snažte se raději jezdit ve skupinkách. Pobyt na plážích je obecně bezpečný.

Přírodní katastrofy

Tím nejzásadnějším nebezpečím na ostrově jsou zemětřesení do jisté míry ovlivněná stále aktivním vulkánem a polohou ostrova. Před cestou na Lombok se proto informujte na to, jak se chovat při takových situacích.

Na co si dát na Lomboku pozor?

S přihlédnutím k hinduistickému náboženství místních obyvatel dbejte na styl chování vůči tamním lidem. Snažte se dodržovat jejich tradice a zvyklosti, čímž přispějete k jejich zvyšující se vstřícnosti. Na žádná výraznější omezení však hledět nemusíte.

Postoj k alkoholu

Jako cestovatelé nebudete mít s dostupností alkoholu větší problém. V turistických lokalitách bude snadno dostupný. Důležité je dodržovat pouze zákaz prodeje a pití alkoholu u osob mladších 18 let. Okusit můžete i tamní pivo Anker nebo pivo Bintang.

Důležité kontakty

Honorární konzulát České republiky na Bali (působnost pro Lombok)

Jl. Pengembak 17

80228, Sanur – Bali

Tel.: +62-36-1286465

Email: bali@honorary.mzv.cz