Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Oceánie

Časté otázky cestovatelů na Lombok

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, především v turistických lokalitách budete moci za některé produkty a služby zaplatit americkými dolary, jinak se hodí k výhodné směně za indonéské rupie.
Dá se platit eurem?
Eura vám na některých místech také možná vezmou, raději si je ale vyměňte za indonéské rupie.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu použijete určitě v hotelích, lepších restauracích, na letišti či v podobných turistických oblastech. Někdy to může být na hodně základní úrovni. Proto se vyplatí naučit se alespoň několik základních slovíček nebo frází v indonéštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud hledáte nejlevnější způsob cestování po ostrovu, vypůjčte si skútr, který se pro mnohé cestovatele stane i nevšedním zážitkem. Ekonomicky dostupné je také zapůjčení automobilu. V rámci vlastní dopravy však myslete na to, že na Lomboku se jezdí vlevo. Pokud si netroufáte na řízení svépomocí, lze si pronajmout auto s řidičem, popřípadě dáte přednost klasickým taxi službám. Známé a prověřené firmy vás nikterak neošidí a jezdí se správně zapnutým taxametrem.
Jaká je dostupnost internetu na Lomboku?
Internet vám bude dostupný v hotelích, restauracích nebo v internetových kavárnách. Mimo město je vhodnější vsadit na služby místních operátorů a využít některého z jejich datových balíčků.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu na ostrov Lombok závisí hodně na tom, kudy do země poletíte a s jakým mezipřistáním. Obvykle je to ale kolem 20 hodin.