Evropa

Časté otázky cestovatelů do Lucemburska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na platbu americkým dolarem se v Lucembursku nespoléhejte. Vyměňte jej raději za euro.
Dá se platit eurem?
Euro je hlavní měnou tohoto státu, proto s ním zaplatíte kdekoliv.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina nepatří mezi úřední jazyky, avšak většina obyvatel umí alespoň základní slovíčka, takže se dá anglicky domluvit relativně dobře.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vnitrostátní doprava je v Lucemburském velkovévodství špičková. Železniční síť zde sice není příliš hustá, zato nabízí velmi kvalitní, čistou, bezpečnou, přesnou a pohodlnou dopravu. Železniční dopravu zajišťuje národní společnost CFL a skvěle ji doplňuje doprava autobusová. Ta nabízí rozsáhlou síť pokrývající i všechny malé vesničky a pohodlný a rychlý transport. Po městě nebo na krátkou vzdálenost mezi sousedními městy můžete využít taxislužeb. Taxi si dopředu objednáte nebo ho najdete na určených taxi stanovištích. Odchytávat taxi na ulici zde není běžným jevem. Půjčit si vlastní automobil či motocykl můžete téměř kdekoliv. Silniční komunikace patří mezi ty nejlepší a platí zde téměř stejné dopravní předpisy jako v České republice. Na rozdíl od sousedního Německa se také cena paliva drží v podobné hladině jako u nás.
Jaká je dostupnost internetu v Lucembursku?
Internet je v Lucembursku běžně přístupný. K Wi-Fi se připojíte téměř všude v hotelech, restauracích, kavárnách a obchodech. Internetové kavárny zde nenaleznete, ale někdy bývá počítač s připojením přístupný v hostelu. V rámci Evropské unie byste měli mít také stejný přístup k mobilnímu internetu jako v České republice.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Za krásami Lucemburska se letadlem z Prahy dostanete v průměru za 2 hodiny a 55 minut.

Oblíbené hotely: Lucembursko

  • od 7 999 Kč
    Lucembursko a nejslavnější města Belgie
    Lucembursko - Lucemburk