Severní Amerika

Bezpečnost v Mexiku

Je Mexiko bezpečné?

Bezpečnostní situace v Mexiku se liší podle oblasti, kam vyrážíte. Určitě nenavštěvujte okrajové čtvrti hlavního města a vyhněte se severu země. Tam totiž bují drogová válka. Není vhodné navštěvovat ani bary a jim podobné podniky v obdobných lokalitách. Naopak za nejbezpečnější části Mexika lze považovat poloostrov Yucatán a oblast na jih od Mexico city. 

Na co si dát v dané zemi pozor?

Vzhledem k tomu, že v zemi vládne katolické náboženství, nemusíte se z pohledu etiky moc omezovat. Přesto byste měli znát pár věcí, na které je vhodné dát si pozor. V Mexiku není moc vyhledávané potřesení rukou, ale spíše uklánění, jež provádí muži před ženami. Obezřetné musí být dámy, protože většina mexických mužů je opravdu dvořivá. Za neslušné jsou považovány hádky na veřejnosti. Nezalekněte se také toho, že Mexičané jsou zvyklí udržovat vyšší blízkost při komunikaci s vámi.

Přírodní katastrofy

Pokud jde o nebezpečí vzniklé přírodními katastrofami, dejte si pozor snad jen na větší výskyt zemětřesení objevující se hlavně v centrální částí Mexika. Nejde ale o nic neobvyklého. Při zemětřesení si pohlídejte, ať vám nic nespadne na hlavu. Lepší je nenastupovat ani do výtahů. Mexický záliv je naopak spojen s příležitostnými hurikány.

Postoj k alkoholu

V Mexiku nebudete mít s alkoholem absolutně žádný problém. Jen je třeba dodržovat hranici pro pití alkoholu, která je stanovena věkem 18 let. Jedinou výjimkou bývá zákaz v období voleb, aby jejich výsledek nebyl ovlivněn žádnými destiláty. Tato doba trvá jen 72 hodin. K alkoholu tak přijdete nejenom v hotelích, ale i v barech a nejrůznějších obchodech. Vybírat si budete jak z místních produktů, tak těch dovozových.

Podmínky vstupu do země a další opatření související se šířením Covid-19

Přestože jsou mexické hranice otevřeny a pro cestu do země by měl stačit online formulář, množí se případy nevpuštění cestujících hlavně na mezinárodním letišti v Mexico City. Proto se doporučuje cestovat do Mexika pouze v nezbytných případech. Jejich prokázání vám pomůže se do země dostat. 

Veškerá podpůrná dokumentace musí být přeložena do španělštiny. Počítejte také s tím, že každý z federálních států Mexika si stanovuje vlastní podmínky a omezení dle svých pravomocí. 

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Mexiku

Cuvier 22

Col. Nueva Anzures

Del. Miguel Hidalgo

C.P. 11590 México

Tel.: (+52) 55 5531 2544

Email: mexico@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Mexiko

 • 8,6Skvělé
  Oasis Palm
  Mexiko - Cancún
 • 9,5Výjimečné
  Grand Palladium Colonial Resort & Spa
  Mexiko - Riviera Maya
 • 9,2Výjimečné
  Iberostar Cancun
  Mexiko - Cancún
 • 8,9Skvělé
  Grand Palladium Kantenah Resort
  Mexiko
 • 7,9Dobré
  Margaritas Cancún
  Mexiko - Cancún
 • od 12 300 Kč
  Usa, Bahamy Z New Orleans Na Lodi Majesty Of The Seas - 394070847P
  Mexiko
 • od 16 140 Kč
  Nizozemsko, Belgie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Itálie Z Amsterdamu Na Lodi Celebrity Reflection, Plavba S Bonusem - 394091900P
  Mexiko
 • Sunscape Akumal Beach Resort & Spa
  Mexiko
 • Iberostar Paraíso Del Mar
  Mexiko
 • od 75 100 Kč
  Paradisus Cancun
  Mexiko - Cancún
 • od 79 200 Kč
  Zoetry Villa Rolandi
  Mexiko - Cancún
 • Hard Rock Hotel Riviera Maya
  Mexiko - Riviera Maya