Průvodce pro Mexiko | cKlub.cz
Severní Amerika

Mexiko: průvodce

31°C
Aktuálně
27.3°C
Průměrně

Mexiko

Hodnocení průvodce: 9.1

Mexiko je zemí neomezených možností a destinací mnoha tváří. Tato země vás očaruje svými přírodními skvosty, ale také tamním uměním a náturou místních lidí. Z překrásných pláží s palmami se můžete vydat do neprobádaných džunglí, ale i do velkých měst, kde to životem jen bují. Mexiko je zemí nejrůznějších kontrastů. V třináctém největším státě světa máte možnost spatřit pouštní kaktusy podél několik tisíc kilometrů dlouhého pobřeží, zasněžené sopky a krásy Karibského moře.

Rozmanité Mexiko sebou přináší pokušení, vyzývavost a radost ze života. Nadšeni budete jak z kultury, tak z místní gastronomie a přívětivosti domorodých obyvatel. Součástí Mexika je také několik větších ostrovů, jakými jsou Cozumel, Tiburón, Cedros a Ángel de la Guarda. Každý si v této zemi přijde na to své. Dokazuje to pohoří Sierra Madre del Sur, středoamerický příkop, mexické jezero Lago de Chapala a další přírodní skvosty.

Průvodce pro oblíbené destinace: Mexiko

Co navštívit v Mexiku

Mexiko prezentuje spoustu tradiční i netradiční zábavy a pohybových aktivit. Velice oblíbený je noční život, jemuž s přehledem dominuje tamní hudba a tance. Zajímavá je jistě účast na nějaké tradiční akci doprovázené mexickými oděvy. V blízkosti pobřeží jednoznačně vedou vodní a plážové sporty, včetně pestrého a překrásného potápění. Populární je také pelota, což je alternativa námi známého squashe. Za podívanou stojí i charreria – jezdecké umění zkušených kovbojů.

Mapa Mexika vám nabídne bezpočet zajímavých míst, kam se můžete vydat. Typickým příkladem je hlavní město Mexico City, jež můžete prozkoumat od A až do Z. Za zmínku stojí náměstí Plaza de la Constitución, ale také katedrála Catedral Metropolitana nebo samotný prezidentský palác Palacio Nacional. Okouzlují je i historické centrum Puebly, které je dokonce na seznamu UNESCO. Překrásné je přímořské letovisko Acapulco a národní park Palenque. Hodně navštěvovanou památkou je zřícenina mayského města Chichén Itzá. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani Kukulkánova pyramida, natož přírodní kaňon Copper Canyon s překrásnými útesy.

Místní kuchyně

Dovolená v Mexiku nemusí být pouze o poznávání nových míst, ale také o zkoušení místní gastronomie. Ta patří mezi vyhlášené a je spojena se zdravými a dietními pochutinami. Velice často se v ní mísí nejrůznější druhy koření a velký důraz je kladen na celkovou barevnost. Mezi ty nejtypičtější suroviny Mexika patří rozhodně kukuřice, chilli papričky a fazole. K mnoha jídlům jsou přidávány i pověstné tortilly. Pokud budete chtít vyzkoušet mexické specialisty, vsaďte například na Arroz a la Mexicana, což jsou vařená rajčata s rýží, mrkví a hráškem. Za zmínku stojí i zapečené tortilly Chalupas nebo tlusté tortilly plněné sýrem Gorditas. Velkou pochoutkou je také grilovaný steak z tuňáka se zelenou salsou nazývaný jako Atún de la Parrilla.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Mexiko

 • 9,2Výjimečné
  Iberostar Cancun
  Mexiko - Cancún
 • 8,9Skvělé
  Grand Palladium Kantenah Resort
  Mexiko
 • Usa, Bahamy Z New Orleans Na Lodi Majesty Of The Seas - 394070847P
  Mexiko
 • od 8 710 Kč
  Celebrity Reflection
  Mexiko
 • Sunscape Akumal Beach Resort & Spa
  Mexiko
 • od 31 900 Kč
  Secrets Silversands Riviera Cancun (Puerto Morelos)
  Mexiko
 • Iberostar Paraíso Del Mar
  Mexiko
 • od 33 400 Kč
  Paradisus Riviera Cancún
  Mexiko - Cancún
 • od 26 400 Kč
  Zoetry Villa Rolandi Isla Mujeres
  Mexiko - Cancún
 • Hard Rock Hotel Riviera Maya
  Mexiko - Riviera Maya
 • od 48 506 Kč
  Hard Rock Cancun
  Mexiko - Cancún
 • Adhara Hacienda Cancun
  Mexiko - Cancún

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné