Severní Amerika

Průvodce pro Mexiko

27°C
Aktuálně
27.3°C
Průměrně

Mexiko

Hodnocení průvodce: 9.1

Mexiko je zemí neomezených možností a destinací mnoha tváří. Tato země vás očaruje svými přírodními skvosty, ale také tamním uměním a náturou místních lidí. Z překrásných pláží s palmami se můžete vydat do neprobádaných džunglí, ale i do velkých měst, kde to životem jen bují. Mexiko je zemí nejrůznějších kontrastů. V třináctém největším státě sv

Mexiko je zemí neomezených možností a destinací mnoha tváří. Tato země vás očaruje svými přírodními skvosty, ale také tamním uměním a náturou místních lidí. Z překrásných pláží s palmami se můžete vydat do neprobádaných džunglí, ale i do velkých měst, kde to životem jen bují. Mexiko je zemí nejrůznějších kontrastů. V třináctém největším státě světa máte možnost spatřit pouštní kaktusy podél několik tisíc kilometrů dlouhého pobřeží, zasněžené sopky a krásy Karibského moře.

Rozmanité Mexiko sebou přináší pokušení, vyzývavost a radost ze života. Nadšeni budete jak z kultury, tak z místní gastronomie a přívětivosti domorodých obyvatel. Součástí Mexika je také několik větších ostrovů, jakými jsou Cozumel, Tiburón, Cedros a Ángel de la Guarda. Každý si v této zemi přijde na to své. Dokazuje to pohoří Sierra Madre del Sur, středoamerický příkop, mexické jezero Lago de Chapala a další přírodní skvosty.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Mexico City
Úřední jazyk španělština
Rozloha 1 964 000 km²
Oficiální měna mexické peso (MXN)
Hlavní náboženství katolické
Časové pásmo UTC-5 až UTC-8
Podnebné pásmo subtropické a tropické pásmo
Létá přímá linka z Prahy? Ne

Co lze dělat v Mexiku

Mexiko prezentuje spoustu tradiční i netradiční zábavy a pohybových aktivit. Velice oblíbený je noční život, jemuž s přehledem dominuje tamní hudba a tance. Zajímavá je jistě účast na nějaké tradiční akci doprovázené mexickými oděvy. V blízkosti pobřeží jednoznačně vedou vodní a plážové sporty, včetně pestrého a překrásného potápění. Populární je také pelota, což je alternativa námi známého squashe. Za podívanou stojí i charreria – jezdecké umění zkušených kovbojů.

Mapa Mexika vám nabídne bezpočet zajímavých míst, kam se můžete vydat. Typickým příkladem je hlavní město Mexico City, jež můžete prozkoumat od A až do Z. Za zmínku stojí náměstí Plaza de la Constitución, ale také katedrála Catedral Metropolitana nebo samotný prezidentský palác Palacio Nacional. Okouzlují je i historické centrum Puebly, které je dokonce na seznamu UNESCO. Překrásné je přímořské letovisko Acapulco a národní park Palenque. Hodně navštěvovanou památkou je zřícenina mayského města Chichén Itzá. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani Kukulkánova pyramida, natož přírodní kaňon Copper Canyon s překrásnými útesy.

Místní kuchyně

Dovolená v Mexiku nemusí být pouze o poznávání nových míst, ale také o zkoušení místní gastronomie. Ta patří mezi vyhlášené a je spojena se zdravými a dietními pochutinami. Velice často se v ní mísí nejrůznější druhy koření a velký důraz je kladen na celkovou barevnost. Mezi ty nejtypičtější suroviny Mexika patří rozhodně kukuřice, chilli papričky a fazole. K mnoha jídlům jsou přidávány i pověstné tortilly. Pokud budete chtít vyzkoušet mexické specialisty, vsaďte například na Arroz a la Mexicana, což jsou vařená rajčata s rýží, mrkví a hráškem. Za zmínku stojí i zapečené tortilly Chalupas nebo tlusté tortilly plněné sýrem Gorditas. Velkou pochoutkou je také grilovaný steak z tuňáka se zelenou salsou nazývaný jako Atún de la Parrilla.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Mexiko

 • od 39 729 Kč
  8,5Skvělé
  Gran Bahia Principe Tulum
  Mexiko
 • od 31 400 Kč
  8,2Skvělé
  Dos Playas Beach House
  Mexiko - Cancún
 • od 10 110 Kč
  9Výjimečné
  Usa, Bahamy, Jamajka, Kajmanské Ostrovy, Kuba Z Miami Na Lodi Msc Armonia - 393970479
  Mexiko
 • od 36 300 Kč
  8,8Skvělé
  Grand Oasis Cancun
  Mexiko - Cancún
 • od 43 600 Kč
  9,1Výjimečné
  Allegro Playacar
  Mexiko - Playa del Carmen
 • od 40 461 Kč
  9,5Výjimečné
  Viva Wyndham Azteca
  Mexiko
 • od 33 529 Kč
  9,4Výjimečné
  Sandos Caracol Eco Resort
  Mexiko - Playa del Carmen
 • od 38 158 Kč
  8,2Skvělé
  Bluebay Grand Esmeralda
  Mexiko - Playa del Carmen
 • od 36 205 Kč
  8,7Skvělé
  Catalonia Riviera Maya
  Mexiko
 • od 36 058 Kč
  8,5Skvělé
  Gran Bahia Principe Coba
  Mexiko - Riviera Maya
 • od 45 526 Kč
  8,6Skvělé
  Usa, Bahamy, Haiti Na Lodi Oasis Of The Seas - 393960523
  Mexiko - Cancún
 • od 40 440 Kč
  7,7Dobré
  Oasis Cancun Lite
  Mexiko - Cancún

Severní Amerika - další destinace

9.5Výjimečné
Dominikánská republika
Průvodce pro Dominikánskou republiku
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.5Výjimečné