Očkování do Mongolska - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Asie

Očkování do Mongolska

Potřebuji nějaké očkování?

Úřady sice nepředepisují do Mongolska žádná povinná očkování, to ovšem neznamená, že vaše cesta bez protilátek je zcela bezpečná. Rozhodně proto doporučujeme očkování proti žloutence A a B, břišnímu tyfu a vzteklině. Vyplatí se zvážit i očkování proti tuberkulóze, která je v Mongolsku velkým zdravotním problémem a ročně je diagnostikováno řada nových případů. Vhodné je i očkování proti často se vyskytujícím spalničkám, například v kombinaci se zarděnkami a také očkování proti klíšťové encefalitidě. Nechte se naočkovat ve specializovaných centrech cestovní medicíny a očkovacích centrech v dostatečném předstihu před cestou.

Zdravotní rizika v Mongolsku

Mimo metropoli Ulánbátar a další města mohou být hygienické podmínky špatné. Vyplatí se proto mít s sebou dezinfekční gel na mytí rukou a použít všude tam, kde není možné ruce umýt pod tekoucí vodou. I když mráz zabraňuje šíření epidemií nemocí, v létě se naopak choroby šíří velmi rychle.

Čistota vody z vodovodu

Vzhledem k nepříliš příznivým hygienickým podmínkám mimo města pijte raději jenom převařenou vodu nebo si udělejte na cestu dostatečné zásoby balené vody.

Oblíbené hotely: Mongolsko

    Nenalezeny žádné záznamy.