Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Mosambiku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Mosambik bezpečný?

Mosambik je považován za zemi s vyšší kriminalitou. To znamená, že při cestování po této zemi byste měli být obezřetní a dodržovat určitá bezpečnostní pravidla. Například ve velkých městech nechoďte ven po setmění, a to platí dvojnásob u odlehlých ulic bez lidí. Do viditelně „divných“ čtvrtí se sami raději nevydávejte ani ve dne.

Své věci si důkladně hlídejte také na plážích, kde může docházet ke krádežím. Pokud cestujete automobilem, vždy mějte vozidlo uzamčené, aby vám z něj při stání v koloně nikdo nic neukradl.

Přírodní katastrofy

V přírodě můžete narazit pravděpodobně jen na dva typy nebezpečí. V období dešťů od listopadu do ledna se setkáte s výraznějšími dešti, jejichž nejhorší podobou jsou cyklony. Druhým problémem jsou nevybuchlé miny umístěné v přírodě, a to hlavně mimo hlavní cesty. Proto raději nevyjíždějte tam, kde nemáte doporučení od místních a nejste si jisti.

Na co si dát v Mosambiku pozor?

Pokud si budete chtít zvěčnit Mosambik na fotografii, pak dávejte pozor na to, co fotíte. V zemi je totiž zakázané fotit jakékoliv veřejné a vojenské budovy. Dokonce byste neměli fotit ani samotná letiště, mosty a podobné typy staveb.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Mosambiku normálně dostupný. Zakoupíte ho na spoustě míst od barů, restaurací, hotelů, až po supermarkety. Setkat se můžete nejenom s dovozovými, ale také domácími produkty. Pokud byste chtěli dovážet alkohol do země, můžete mít u sebe maximálně jeden litr tvrdého destilátu a pět litrů vína.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Harare

4 Sandringham Drive

Alexandra Park, Harare

Tel.: +263 4 700 636

Email: embassy@czeharare.cz

Oblíbené hotely: Mosambik

  • Anantara Bazaruto Island Resort
    Mosambik
  • Machangulo Beach Lodge
    Mosambik