Časté otázky cestovatelů do Mosambiku | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Mosambiku

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem zaplatíte pouze na vybraných místech. Například za vízum, na letišti nebo v některém hotelu. Potřebovat budete spíše tamní měnu, kterou je mosambický metical.
Dá se platit eurem?
Euro používejte pouze pro výměnu peněz za mosambický metical.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinou se domluvíte především v hlavním městě a v turisticky vyhledávaných lokalitách. V odlehlejších končinách počítejte spíše se základními frázemi nebo slovíčky v portugalštině, která je úředním jazykem Mosambiku.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Mosambik vám předkládá hned několik způsobů cestování. Tou nejlevnější variantou jsou dálkové autobusy mezi jednotlivými městy. V odlehlejších oblastech jezdí speciální nákladní vozy a převezou vás na korbě. V obou případech však počítejte s tím, že nejde o nic pohodlného a na přesnost jízdního řádu se v Mosambiku také nehraje. Dalším způsobem cestování je půjčení automobilu. Pokud se pro takovou možnost rozhodnete, nezapomeňte, že se jezdí vlevo. Zároveň se snažte dodržovat jízdní pravidla, protože kontroly policie se vám mohou nemile prodražit. Připravte se na to, že asfaltový povrch je doménou spíše hlavních silnic mezi městy. Odlehlejší lokality jsou spojeny s prašnými cestami. Nejdražším, avšak asi nejkomfortnějším způsobem dopravy na delší vzdálenost je letadlo.
Jaká je dostupnost internetu v Mosambiku?
Wifi internet je přístupný v některých hotelích a restauracích, především v hlavním městě. Využít lze mimochodem i služeb internetových kaváren. Při cestě mimo města využívejte tamních operátorů, kteří mají celkem slušné pokrytí i ceny.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
V závislosti na počtu mezipřistání a na cílovém místě budete z letiště Václava Havla cestovat asi 16,5 až 20 hodin.

Oblíbené hotely: Mosambik

  • Anantara Bazaruto Island Resort
    Mosambik
  • Machangulo Beach Lodge
    Mosambik