Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Bezpečnost na Nauru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Nauru bezpečné?

Kriminality na Nauru se obávat skutečně nemusíte. Vliv na to má pochopitelně omezená velikost ostrova a počet trvale žijících obyvatel. Dovolená na Nauru se tak stane bezpečnou. I přesto raději nenechávejte cennosti povalovat na plážích nebo jiných místech bez dozoru.

Přírodní katastrofy

Daleko větším nebezpečím oproti místním lidem bude sama příroda. Ta si pro vás může nachystat někdy celkem silné deště doprovázené větry, jež mohou napáchat drobnější škody a jsou nepříjemné. Cyklony ostrov obvykle nezasáhnou a pohybují se v okolí.

Na co si dát na Nauru pozor?

Z pohledu bezpečnosti si na Nauru nemusíte dávat pozor na nic. Jediné, na co se připravte je fakt, že ostrovní stát není až tak zaměřený na turistický ruch, což lze zpozorovat téměř na každém kroku. Je to například omezené množství ubytovacích zařízení. Ročně navštíví Nauru přes 250 zahraničních turistů.

Postoj k alkoholu

Alkohol je dostupný pouze osobám starším 21 let. Dostupný je v místních obchodech a restauracích, jichž je omezený počet. Bez jakéhokoliv proclívání můžete do země dovézt dvě lahve alkoholu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Manila

Rufino Pacific Tower, 30th floor

6784 Ayala Avenue

Makati City

1226 Manila

Tel.: +632/8111155

Email: manila@embassy.mzv.cz