Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Oceánie

Očkování na Nauru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Při cestě do Nauru po vás bude vyžadováno pouze jediné povinné očkování, a tím je to proti žluté zimnici. Má to však zásadní podmínku. Mezinárodní očkovací průkaz s tímto očkováním musíte předložit pouze v případě, že na Nauru letíte ze země, kde je výskyt žluté zimnice. V opačné situaci tato povinnost samozřejmě odpadá.

I přesto byste neměli podceňovat alespoň základní, potažmo doporučená očkování, která jsou vhodná i při vstupu do ostatních zemí. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika na Nauru

V rámci dovolené na Nauru se snažte dodržovat základní hygienické návyky, protože s hygienou je to v zemi lehce „na hraně“. Z těch exotických onemocnění se můžete obávat snad jen pouze horečky dengue. Vyplatí se proto zvýšená ochrana proti komárům v podobě repelentů. Malárie se obávat nemusíte.

Na Nauru sice existují dvě lékařská zařízení, jde ale spíše o základnější lékařské služby. Kdyby bylo zapotřebí rozsáhlejšího a odbornějšího zdravotnického zákroku, raději vyžadujte převoz do Austrálie. I z tohoto důvodu se vyplatí investovat do kvalitního cestovního pojištění.

Čistota vody z vodovodu

Pitná voda na Nauru je dlouhodobým problémem. V zemi je sice odsolovací zařízení, ale i přesto není kvalita vody moc dobrá. Prováděn je také odchyt vody dešťové. Pití kohoutkové vody se však nedoporučuje, a pokud ano, tak pouze v případě opakovaného převařování. Mnohem lepším a pohodlnějším způsobem je pochopitelně balená voda.