Oceánie

Časté otázky cestovatelů na Nauru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americky dolar není vhodný k platbě na Nauru, ale je ideální měnou pro výměnu peněz za australské dolary. S těmi pak budete schopni zaplatit kdekoliv na ostrově.
Dá se platit eurem?
S eurem na Nauru nikde nezaplatíte. Dokonce se vám může stát, že vám nebude vyměněno ani za australské dolary. Několik cestovatelů takovou zkušenost učinilo v pobočce Western Union. Proto jsou k výměně peněz lepší americké dolary.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, protože angličtina je jedním ze dvou používaných jazyků na ostrově. Tím druhým je nauruština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Doprava je na tomto malém ostrově poměrně omezená. To znamená, že se rozhodně nemůžete spoléhat na žádnou železnici, ale dokonce ani na klasickou veřejnou dopravu, která zde rozhodně nefunguje. Možná tak minibusy, jež vám zajistí hotel. Mnohem vyhledávanější bude pronájem vozu, na který se však specializuje jedna až dvě společnosti, popřípadě byste si museli půjčit auto od někoho za úplatu. Ostrov díky jeho rozloze 21 km2 objedete poměrně rychle. Kolem pobřeží jsou asfaltové silnice, ve vnitrozemí pak jen ty prašné. Alternativou se vám může stát pěší chůze nebo jízda na kole. Velká města bez větších problémů projdete pěšky.
Jaká je dostupnost internetu na Nauru?
K internetu se na Nauru připojíte kupříkladu v internetové kavárně nebo na jiném veřejném místě za úplatu. V zemi existuje i možnost pořízení SIM karty využitelné mimo města. Poskytovatelem internetu je společnost CenPacNet. Je známo, že na Nauru je omezován přístup na některé internetové stránky, mezi které patří Instagram, Facebook a další.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Vzhledem k situování ostrova Nauru počítejte s průměrnou délkou letu z letiště Václava Havla v délce trvání asi 35 hodin.