Bezpečnost v Norsku - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Evropa

Bezpečnost v Norsku

Je Norsko bezpečné?

Norsko se řadí mezi další severské země Evropy, které se vyznačují menší kriminalitou a dostatečnou bezpečností. Přesto byste měli být pozorní hlavně ve větších městech, jakými jsou Bergen, Oslo a další. Právě v nich vznikly vlivem globalizace přistěhovalecké čtvrti, kde není vhodné pohybovat se po setmění. Na těchto místech si raději hlídejte své osobní věci.

Přírodní katastrofy

V Norsku se nemusíte obávat žádných přírodních katastrof. Pouze v zimě se při návštěvě lyžařských středisek pohybujte na vyznačených místech a nenavštěvujte rizikové oblasti, kde by mohly hrozit sněhové laviny.

Na co si dát v Norsku pozor?

Z pohledu společenského chování a náboženství nebudete v Norsku omezováni. Připravit se můžete snad jenom na to, že někteří Norové jsou celkem chladní a odtažití. Ale to jen do té doby, dokud je lépe nepoznáte. Počítejte s tím, že při státních svátcích bývá většina obchodů zavřena i několik dnů.

Postoj k alkoholu

K alkoholu se v Norsku dostanete poměrně jednoduše. Platí zde prodej a konzumace alkoholu od 18 let. Pokud si však chcete dát alkohol s obsahem více jak 22 %, mělo by vám být alespoň 20 let. V supermarketech obvykle najdete jen běžný alkohol s nízkým obsahem alkoholu. Pokud chcete něco lepšího, musíte vyrazit do speciálních obchodů. Těmi nejznámějšími jsou Vinmonopolet. V barech si samozřejmě zakoupíte jakýkoliv alkohol. Počítejte i s tím, že v období státních svátků alkohol pravděpodobně nikde nekoupíte.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Norsku

Fritzners gate 14

0264 Oslo

Tel.: 0047/22121030

Email: oslo@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Norsko

  • Kirkenes Snow Hotel
    Norsko
  • Velká cesta za perlami Norska
    Norsko - Oslo